10 شخصیت بازی تاج و تخت که خیلی زود سریال را ترک کردند

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، هرکسی بازی تاج و تخت را دیده باشد می داند که مرگ قسمت بزرگی از داستان است. در واقع، یکی از دلایل جذابیت این سریال، کنار زدن بی رحمانه شخصیت های محبوب طرفداران بود. گرچه این خروجی های غیرمنتظره از نظر احساسی مؤثر بودند اما آن ها اغلب ضربه بزرگی بر پیکره مخاطبان وارد می کردند.

10 شخصیت بازی تاج و تخت که خیلی زود سریال را ترک کردند

کنار رفتن بی موقع این شخصیت ها باعث شد که هواداران حسرت باقی ماندن آن ها برای مدت طولانی تری را بخورند. این شخصیت ها پویایی جالبی به سریال می بخشیدند و هواداران احساس می کردند که اگر زود از میان نرفته بودند هنوز چیزهای بیشتری برای ارائه داشتند.

10. ند استارک

ند استارک بهترین نمونه از این موضوع است که در داستان این سریال امکان مرگ هر کسی وجود دارد. در تمام طول فصل 1، به نظر می رسید که ند استارک قهرمان آشکار داستان به نام رییس خاندان استارک است اما با پایان فصل، او مرد و دیدنگران درسی ارزشمند آموختند.

مرگ ند راهی عالی برای نشان دادن این موضوع بود که بچه های خوب همیشه در این مجموعه برنده نمی شوند اما به هر حال فقدان او برای همه مخاطبان ناراحت کننده بود. جالب بود که ببینیم او هم چنان در مکانی که شرافت نقطه ضعف محسوب می شود، مثل یک مرد واقعی شرافت خود را حفظ کرده است.

9. اوبرین مارتل

مانند ند، به نظر می رسید که هواداران می توانند برای مدت طولانی از حضور او لذت ببرند اما او حتی یک فصل کامل هم دوام نیاورد. مأموریت انتقام او از خاندان لنیستر تازه گرم شده بود اما متأسفانه استکبار ستیزی او باعث مرگ بسیار وحشتناکش شد.

اوبرین در این مجموعه یک منبع انرژی سرگرم کننده بود. او کاریزماتیک و چقر بود و از خاندان لنیستر تنفر داشت. مرگ اوبرین یکی از تکان دهنده ترین لحظات بازی تاج و تخت است بود اما همچنین باعث شد که کل حضور او در این سریال ، کمی بی معنی به نظر برسد.

8. اوشا

به نظر می رسید که اوشا یک نقش اضافی و نه چندان مهم در سریال باشد اما به سرعت هواداران خود را به دست آورد. او در مواقع حساس به اندازه کافی خشن بود اما به وضوح به بران و ریکون اهمیت زیادی می داد. او در فصل 3 به همراه ریکون ناپدید شد تا اینکه به صورت کوتاهی دوباره در فصل 6 ظاهر شد و رمزی بولتون توانست وی را بکشد.

اوشا شخصیتی مجذوب کننده و منحصر به فرد بود که در وستروس پذیرفته نشد و به هیچ خاندانی وابستگی نداشت. او می توانست به راحتی به جای محافظت از میرا رید، محافظ بران باقی بماند و به این ترتیب بود که به طرز ناراحت کننده ای از داستان کنار رفت.

7. سیریو فورل

آریا استارک در جهت تبدیل شدن به یک جنگجو، معلمان زیادی داشت اما سیریو فورل اولین آن ها بود. او به آریا دروس مهمی آموخت و کسی بود که به او گفت که چه چیزی را به خدای مرگ بگوید. به نظر می رسد او هنگام حفاظت از آریا از طریق مرین ترانت کشته شد.

رفتار جالب او بلافاصله باعث شد در سریال متمایز شود و دیدنیش بسیار سرگرم کننده باشد. رابطه وی با آریا هم بسیار شیرین بود. با چنین توصیفاتی، خوب بود که سیریو را بیشتر در سریال می دیدیم.

6. باریستان سلمی

شخصیت های زیادی در بازی تاج و تخت حضور داشته اند که به نام جنگجویانی چقر و سخت جان تصور شده اند اما آینده آن ها هرگز مطابق با تصورات پیش نرفته است. باریستان سلمی قطعا یکی از آن ها بود، زیرا بسکمک او را بزرگ ترین مبارز وستروس می دانستند. هنگامی که او به دنریس و کارزار وی پیوست، به نظر می رسید که اهداف ارزشمندی در سر خود داشته باشد. با این حال، این طور تصور می شد که سریال نمی داند که نحوه استفاده از چنین کاراکتر مبارزی چگونه است و پس از چند فصل کم تأثیر، در نهایت باریستان کشته شد.

5. مارجری تایرل

همیشه جالب است که ببینید شخصیت های اصلی سریال با چه کسانی مطابقت بیشتری دارند. سرسی لنیستر بیشترین تطابق را با مارجری تایرل داشت. مارجری یکی دیگر از سیاستمداران ماهر سریال بود که قادر بود مردم را دور بزند بدون اینکه آن ها حتی خود بدانند.

بدیهی است که مقابله با سرسی، مارجری را در معرض خطر قرار می دهد و او انتها در فصل 6 با بقیه دشمنان سرسی از میان می رود. علی رغم یک پایان حماسی اما هواداران با دیدن او در مقابل سرسی بیشتر هیجان زده می شدند.

4. ایگریت

برنامه جان اسنو برای نفوذ به خاندان وایلدلینگ با عاشق شدن او، بلافاصله کم رنگ شد. این رابطه عاشقانه نه تنها به نام یک مکمل داستانی مجذوب کننده بود بلکه ایگریت در بساری از مواقع به جان کمک کرد تا شخصیت جالب تری شود و بفهمد دنیا به آن اندازه که او فکر می کند سیاه و سفید نیست.

مانند بیشتر عاشقانه های بازی تاج و تخت، این یکی هم محکوم به فنا شد. مرگ ایگریت کاملا غم انگیز بود، چرا که او شخصیت مهمی در زندگی جان تلقی می شد.

3. کال دروگو

کال دروگو احتمالا در فصل 1 ترسناک ترین مرد سریال بود. زمزمه های ازدواج او با دنریس تارگرین، رابرت باراتئون را وحشت زده کرد و داستان های زیادی از جنگجویی و رشادت او نام می شد. با این حال او شخصیتی است که هرگز فرصتی برای اثبات خود پیدا نکرد. رابطه او با دنریس بسیار دوست داشتنی شد اما اگر او یک شخصیت منفی و شرور بود، شاید حس بیشتری می یافت. در این صورت دنریس می توانست او را ترک نماید و راه خود را آغاز کند، در حالی که او تهدیدی طولانی مدت برای او باقی می ماند.

2. کتلین استارک

مرگ راب استارک در عروسی سرخ ویران گر بود اما نمایانگر لحظه ای فوق العاده مجذوب کننده در این مجموعه است که حتی نمی توان تصور کرد به گونه ای دیگر رقم بخورد. یک قربانی در آن واقعه بود که هواداران امیدوار بودند انتها بازشود.

کتلین استارک هم در عروسی سرخ در سری کتاب های بازی تاج و تخت مرد اما بیشتر هواداران می دانند که او انتها زنده ماند و به بانوی سنگ دل تبدیل شد. به همین علت خیلی از مخاطبان منتظر ظهور دوباره کتلین بودند اما مانند خیلی از موارد دیگر، این بار هم داستان سریال مطابق با کتاب پیش نرفت.

1. تایوین لنیستر

سریال بازی تاج و تخت در طول داستان خود تعداد قابل توجهی شخصیت منفی داشته است اما شاید مؤ ثرترین آن ها تایوین لنیستر بود. او به اندازه برخی دیگر از افراد بد، یک شخصیت کارتونی نبود و به نظر می رسید باهوش ترین فرد در این مجموعه است که همین قضیه او را به یک تهدید واقعی تبدیل می کرد.

مرگ او به دست تیریون لنیستر به یاد ماندنی و در عین حال ناامیدکننده بود. تایوین جلوه ای مجذوب کننده و پیچیده به سریال داده بود که با خروج او از بین رفت.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 شخصیت بازی تاج و تخت که خیلی زود سریال را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شخصیت بازی تاج و تخت که خیلی زود سریال را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید