پرداخت تسهیلات به رسته های آسیب دیده از کرونا به زودی شروع می گردد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی گردشگری به ریاست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور آنالیز راهکارها برای ارائه رونق صنعت گردشگری در پساکرونا و برطرف مسائل به وجودآمده ناشی از شیوع ویروس کرونا برای تأسیسات گردشگری صبح امروز سه شنبه 23 فروردین 99 در این وزارتخانه برگزار گردید.

پرداخت تسهیلات به رسته های آسیب دیده از کرونا به زودی شروع می گردد

به گزارش خبرنگار وبلاگ کوجی هامی، دکتر علی اصغر مونسان در این جلسه گفت: در نظرسنجی که سازمان جهانی گردشگری در سطح بین الملل درباره سفر انجام داده است و از قومیت های مختلف ازجمله فارسی زبانان نیز شرکت نموده بودند، نظر آن ها این بود که به سفر کردن احتیاج داریم و سعی می کنیم به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفرهایمان داخلی باشد یا منطقه ای و بیشتر به کشورهایی می رویم که احتمال خطر در آنجا کمتر باشد.

او اضافه کرد: موضوع مالی کرونا و حمایت هایی که قرار است دولت انجام دهد در قالب بسته 100هزارمیلیارد تومانی دیده شده است، از این میزان 25هزارمیلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت برای خرید تجهیزات پزشکی و مبارزه با ویروس کرونا، 8هزارمیلیارد تومان برای بیمه بیکاری و سایر مبالغ در قالب ارائه تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیح داد: از 46 رسته ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب مالی دیدند، 11 رسته مورد تأیید دولت برای حمایت نهاده شد که سه رسته آن مربوط به فعالان بخش گردشگری، صنایع دستی و تأسیسات گردشگری بود. در جلسه ای که روز دوشنبه 22 اردیبهشت 99 با دکتر جهانگیری داشتم و نماینده بانک مرکزی نیز در آن حضور داشت از پرداخت نشدن این تسهیلات گله کردم، خوشبختانه نماینده بانک مرکزی خاطرنشان کرد آیین نامه آن امروز سه شنبه 23 اردیبهشت 99 به بانک ها ابلاغ شده و پرداخت ها برای افرادی که در سامانه کارا ثبت نام کردند، به زودی انجام می گردد.

بسته تشویقی برای دریافت یک خط اعتباری سفر برای خانواده ها بعد از کرونا

ولی تیموری معاون گردشگری در ادامه گفت: سناریوی کاملاً بین المللی برای مدیریت بحران وجود دارد و کمیته بحران در سازمان جهانی گردشگری نیز تشکیل شده است. ما برای مدیریت بحران در صنعت گردشگری مسیری را طی کردیم که منطبق با همان سناریوی مدیریت بحران جهانی است. در گام اول مدیریت بحران برای شیوع ویروس کرونا چون ابعاد آن تعیین نبود و همزمان با اوج سفرها بود با توجه به آن که در نیمه دوم اسفند وارد فصل های سیزن گردشگری بین المللی و اوج گردشگری داخلی می َشدیم، موجب شد تا برای صنعت گردشگری شرایط بغرنجی به وجود آید به این منظور سعی کردیم جو را آرام کنیم.

او اضافه کرد: گام دوم موضوع حمایت مطرح بود برای دریافت این حمایت ها باید طبق الگوی بین المللی تمام کوشش خود را می کردیم تا وارد بسته های حمایتی دولت بشویم، که خوشبختانه این امر با کوشش های دکتر مونسان محقق شد. همچنین با سازمان همکاری های اسلامی مکاتبه کردیم که اگر قرار شد حمایتی از کشورهای عضو در بخش گردشگری انجام دهند، شامل کشور ما نیز بگردد. نامه ای در دو نوبت برای سازمان جهانی گردشگری ارسال کردیم تا بتوانیم از حمایت های بین المللی نیز برخوردار شویم.

تیموری توضیح داد: به دنبال بسته تشویقی هستیم و به شکل شفاهی از دکتر نهاوندیان معاون مالی رئیس جمهوری قول گرفتیم تا یک خط اعتباری سفر بعد از کرونا در اختیار خانواده ها قرار دهند البته این بسته هنوز مصوب نشده است. در گام سوم وارد بازگشایی تدریجی سفرها برای سفرهای کاری و اضطراری شدیم.

او اعلام کرد: برای نخستین بار تجربه ای که برای مدیریت بحران در صنعت گردشگری ناشی از شیوع ویروس کرونا داشتیم، مستندسازی شد و به شکل کتابچه ای چاپ شده است.

معاون گردشگری کشور اضافه کرد: برنامه های ما در حوزه گردشگری پس از کرونا آماده است و برای تحریک تقاضا برنامه ریزی شده است.

در ادامه فعالان گردشگری بخش خصوصی راهکارهای خود را برای برون رفت از این بحران و رونق صنعت گردشگری ارائه کردند.

منبع: میراث آریا

به "پرداخت تسهیلات به رسته های آسیب دیده از کرونا به زودی شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات به رسته های آسیب دیده از کرونا به زودی شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید