مقالات گردشگری

دیوار چین ایرانی را در گرگان ببینید! مار سرخ دومین دیوار طولانی آسیا

دیوار بزرگ باستانی گرگان که در استان گلستان واقع شده، به عنوان طولانی ترین اثر معماری ایران باستان و دومین دیوار تاریخی بلند در قاره آسیا پس از دیوار چین (به طول 6 هزار کیلومتر) با 200 کیلومتر طول از ساحل دریای خزر واقع در شمال گمیشان آغاز و بعد از طی راستا...

2 آذر 1400

پیگیری مسائل و مسائل استان تهران در ملاقات با رئیس جمهور

یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی از پیگیری مسائل و مسائل استان تهران در جلسه امروز مجمع نمایندگان با رئیس جمهور اطلاع داد.

1 آذر 1400

کرونا 7 هزار میلیارد ریال به گردشگری گلستان خسارت زد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کرونا 7 هزار میلیارد ریال به گردشگری گلستان خسارت زد.

29 آبان 1400

اردونشینان تیم ملی فوتبال زنان ایران معرفی شدند

تهران (پانا) - اردوی تازه تیم ملی فوتبال بانوان از امروزدر هتل بستان آغاز می شود.

3 آبان 1400

آرامش را می توان به دست آورد

1- جلوی گریه خود را نگیرید و گاهی گریه کنید. 2- دست کم روزی 15 دقیقه را در سکوت بگذرانید و به نیازهای واقعی خود و هم چیزهایی که دارید فکر کنید. سکوت عصاره آرامش است. با زور نمی توان آن ایجاد کرد. باید زمانی که فرا رسید، آن را بپذیرید. اگر برای تان امکان دارد...

12 مهر 1400

افزایش تورم در شهریور 1400

به گزارش خبرنگاران، نرخ تورم سالانه در شهریور 1400 برای خانوارهای کشور به 45,8 درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 0.6 واحد درصد افزایش را نشان می دهد.

9 مهر 1400

عصبانی نشویم یا عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

معیاری که برمبنی آن متوجه شویم که ما اکنون عصبانی شده ایم و لذا باید فورا بحث و گفتگو را خاتمه بدهیم چِست؟ نه تنها این است که باید دقت کنیم آیا عصبانی هستیم یا نه بلکه شاید مهمتر این است که خیلی به عصبانیت خود کاری نداشته باشیم بلکه به عصبانی شدن طرف...

29 شهریور 1400

رزمایش بزرگ زاپاد 2021 از امروز شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، رزمایش عظیم زاپاد 2021 روسیه و بلاروس با حضور 200 هزار نیروی نظامی، بیش از 80 فروند هواپیما و بالگرد و افزون بر 760 قطعه تجهیزات و ادوات نظامی، از امروز آدینه 10 سپتامبر (19 شهریور) در حالی شروع می گردد که کشورهای همسایه...

20 شهریور 1400

برگزاری 2 دوره آموزش صنایع دستی در هلیلان ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از برگزاری دو دوره آموزش صنایع دستی در شهرستان تازه تأسیس هلیلان با حمایت بنیادعلوی اطلاع داد.

5 شهریور 1400

توجه به ظرفیت های مغفول مانده عشایر البرز در دو حوزه توریست و صنایع دستی

نماینده کرج، اشتهارد و فر دیس در مجلس گفت: عشایر ساکن در البرز نقش اثرگذا ری در حوزه گردشگر و فراوری ات صنایع دستی و هنر ها سنتی دارند.

23 مرداد 1400

گردشگاه لَمِر، محلهٔ ساحلی تماشایی در دوبی

این برنامهٔ کارت پستال، محلهٔ ساحلی لَمِر (به معنای دریا) یکی از محله های تماشایی تازه در دُبی را معرفی می نماید که پارک های آبی، ساحل و هنر خیابانی اش گردشگران را مجذوب می نماید.

22 مرداد 1400

شنل ساخته شده از تار عنکبوت!

روزنه آنلاین: هنرمندی با استفاده از توانایی های ویژه عنکبوت های شکم طلایی ماداگاسکار پیروز به طراحی و تولید شنلی طلایی رنگ و کاملا طبیعی از جنس تار عنکبوت شده است.

18 مرداد 1400

تعویق مجدد پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب

ناسا در شرایطی که چند ماه به تاریخ برنامه ریزی شده برای پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب یعنی 31 اکتبر(9 آبان) مانده است، بار دیگر پرتاب آن را به تعویق انداخت.

7 مرداد 1400

یک شرکت هواپیمایی به علت عدم رعایت پروتکل های کرونایی اخطار گرفت

تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اخطار این سازمان به شرکت هواپیمایی کارون به علت عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

26 تیر 1400

بخشنامه های هواپیمایی سلام ایر

بخشنامه های هواپیمایی سلام ایردر این مطلب می توانید تمامی بخشنامه های هواپیمایی سلام ایر را از تاریخ 99/06/11 به بعد دنبال نمایید.

17 تیر 1400

تعدادی از خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی غرامت دریافت نموده اند

معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با مقامات ایکائو بیان کرد که تا به امروز تعدادی از خانواده های جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی غرامت دریافت نموده اند.

5 تیر 1400

جرم انتقال کرونا در سفر چیست؟

ایسنا - تا به امروز از خودتان پرسیده اید جرم انتقال کرونا در سفر چیست؟

2 تیر 1400

آن چه مردم می خواهند

در سال های اخیر رابطه نهاد مدیریت شهری با مردم، به گونه ای نامتوازن ترسیم شده است که بیشترین ضرر را در آن شهروندان متحمل شده اند.

1 تیر 1400

عربستان سعودی: دریافت واکسن، شرط سفر خارجی، ورود به مدارس، دانشگاه ها، ادارات و مراکز خرید

تا به امروز بیش از 12 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور 34 میلیونی سعودی، تزریق شده است.

28 خرداد 1400

تبریک وزیر میراث فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در پیامی فرارسیدن 25 اردیبهشت، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی را تبریک گفت.

25 خرداد 1400
تعداد: (104)