هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و ارتفاع موج

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی در مورد افزایش سرعت وزش باد، وزش باد نسبتا شدید، افزایش تلاطم و ارتفاع موج تا 1.5 متر هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و ارتفاع موج

سازمان هواشناسی کشور درباره افزایش سرعت وزش باد، وزش باد نسبتا شدید، افزایش تلاطم و افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر از آدینه (4 شهریورماه) تا اواخر وقت شنبه (5 شهریورماه) در دریای عمان، تنگه هرمز و منطقه ها شرقی خلیج فارس، در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان هشدار زردرنگ صادر کرد.

بر اثر این مخاطره خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب ها و خسارات، محدودیت فعالیت های دریایی از جمله فعالیت های تفریحی، تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی، اندیشیدن تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی را توصیه می نماید.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و ارتفاع موج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و ارتفاع موج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید