متوسل شدن روزنامه اصولگرا به روزنامه نگار لندن نشین برای توجیه رفتار سفیر روسیه

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، روزنامه جوان نوشت:ماجرا از موجی مجازی و رسانه ای علیه سفارت روسیه در تهران شروع شد. اکانت توئیتری این سفارتخانه با انتشار عکس و توئیتی خاطرنشان کرد که سفیر این کشور در ایران به مناسبت روز دیپلمات، به بنای یادبود گریبایدوف، ادای احترام نموده است.

متوسل شدن روزنامه اصولگرا به روزنامه نگار لندن نشین برای توجیه رفتار سفیر روسیه

از محمدجواد ظریف، وزیر خارجه دولت سابق خواست مانع ذبح منافع ملی به وسیله تحریک غیرت ملی با هیاهوی رسانه ای وبلاگ کوجی هامیی گردد که او آن ها را نزدیک به ظریف نامیده است.

الکساندر سرگئی ویچ گریبایدوف، سفیر کبیر شوروی در ایران در دوره قاجاریه بود که 9بهمن 1207 در تهران به دست معترضان کشته شد. او در مذاکرات ترکمانچای و نگارش عهدنامه آن نقشی اساسی ایفا کرد و مدت کوتاهی پس از عقد عهدنامه، به عنوان وزیر مختار روسیه به ایران آمد. رفتار گریبایدوف در ایران باعث خشم و کینه مردم شده بود.

آنچه تومار زندگی گریبایدوف را در هم پیچید و طاقت ها از او را در ایران طاق کرد بر اساس روایت های مکتوب، رفتار با دو زن ارمنی بود. معترضان تهرانی با حمله به محل اقامت گریبایدوف، او را با اسلحه هدف قرار داده و کشتند. سایت اعتمادآنلاین این توئیت را با تیتر نمک پاشی سفیر روسیه بر زخم ایرانی ها منتشر کرد. رسانه های اصلاح طلب دیگر هم این اقدام را توهین به ایرانی ها دانستند.

اما علی علیزاده، فعال رسانه ای و کنشگر سیاسی مقیم لندن با انتشار توئیت های سفارت روسیه در سال های گذشته و دقیقاً در همین روز مورد اشاره و به مناسبت روز دیپلمات نوشته: سالگرد گریبایدوف هرساله بدون استثنا دقیقاً همانجا برگزار و عکسش منتشر شده

او سپس به تفاوت واکنش ها در سال جاری اشاره نموده و از جمعی خاص از وبلاگ کوجی هامی نام برده و نوشته است: سال جاری، اما محافلی معین با تحریک غیرت ملی ایرانیان مشغول بریدن سر رابطه ایران و روسیه هستند.

23302

منبع: خبرآنلاین

به "متوسل شدن روزنامه اصولگرا به روزنامه نگار لندن نشین برای توجیه رفتار سفیر روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسل شدن روزنامه اصولگرا به روزنامه نگار لندن نشین برای توجیه رفتار سفیر روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید