صادرات بیش از 32 هزار تن فرآورده های خام دامی از گلستان

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، خبرنگاران/گلستان مدیر کل دامپزشکی گلستان گفت: سال گذشته 32 هزار و 838 تن انواع فرآورده های خام دامی از استان گلستان به کشورهای مختلف آسیایی صادر شد.

صادرات بیش از 32 هزار تن فرآورده های خام دامی از گلستان

محمود رضا وفایی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ کوجی هامی اظهار کرد: در راستای سیاستهای مالی دولت در سال 95 مبنی بر تحقق شعال سال مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیز افزایش صادرات غیر نفتی و حمایت از فراوریکنندگان، اداره کل دامپزشکی استان اقدام به اعمال نظارت های حاکمیتی و بهداشتی در طی مراحل فراوری صدور گواهی بهداشتی صادرات انواع فراورده های خام دامی، فراورده های لبنی و جوجه یکروزه نموده بود.

وی حجم صادرات اجرا شده در سال گذشته در این بخش را بیش از 32 هزار و 838 تن اعلام نمود و اضافه نمود: از این مقدار 542 تن پا و پنجه مرغ، 988 تن تخم مرغ خوراکی، 25 هزار و 417 تن خوراک دام و طیور، 5386 تن گوشت مرغ منجمد، 480 تن میگو، 25 تن ماهی خوراکی تازه، 103 هزار و 680 قطعه تخم مرغ نطفه دار گوشتی، سه میلیون و 295 هزار و 500 قطعه جوجه یکروزه گوشتی و 112 رأس دام زنده به خارج از کشور صادر شده است.

وفایی با بیان اینکه این مقدار کالا طی 1458 مجوز صادر شده است، ادامه داد: کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق، هنگ کنگ، ویتنام و امارات از جمله کشورهایی بودند که بالاترین حجم صادرات به آنها اجرا شده است.

مدیر کل دامپزشکی گلستان توضیح داد: صادرات فراوریات مختلف در صنعت دام و طیور می تواند سهم قابل توجهی در افزایش صادرات غیر نفتی استان گلستان به خود اختصاص دهد، که در این بین دامپزشکی استان با نظارتهای بهداشتی و فراهم کردن زمینه های لازم از نظر تطابق کیفیت و سلامت محصولات فراوریی با استانداردهای موجود بین المللی و کشورهای مقصد، نقش خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات غیر نفتی بیش از پیش محقق خواهد نمود.

وی گفت: اداره کل دامپزشکی استان با اعمال نظارتها و پایشهای مستمر بر فعالیت واحدهای فراوریی و کشتارگاهی که موجبات کاهش تلفات و بیماریهای دام و طیور و همچنین ارتقاء شاخصهای بهداشتی فراوریات را فراهم آورده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صادرات بیش از 32 هزار تن فرآورده های خام دامی از گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات بیش از 32 هزار تن فرآورده های خام دامی از گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید