شنل ساخته شده از تار عنکبوت!

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، روزنه آنلاین: هنرمندی با استفاده از توانایی های ویژه عنکبوت های شکم طلایی ماداگاسکار پیروز به طراحی و تولید شنلی طلایی رنگ و کاملا طبیعی از جنس تار عنکبوت شده است.

شنل ساخته شده از تار عنکبوت!

بافتن این پارچه و ساخت شنلی از آن هشت سال به طول انجامیده است و در پروژه ساخت این اثر هنری زیبا بیش از یک میلیون عنکبوت شکم طلایی ماداگاسکار حضور داشته اند، قرار است این شنل شگفت انگیز در موزه V&A لندن به نمایش گذاشته گردد.

سایمون پیرز و نیکلاس گودلی هنرمند نساج و طراح، این شنل طلایی رنگ را با کمک تار عنکبوت ساخته اند، پارچه ای که در یک قرن گذشته بی نظیر بوده و تا کنون از طریق فردی بافته نشده است. به گفته این دو، عنکبوت های شکم طلایی که هر یک به بزرگی یک کف دست هستند، برای اجرای این پروژه از جنگل ها جمع آوری می شدند و پس از یک روز دوباره به جنگل بازگردانده می شدند.

به گفته پیرز این عنکبوت ها کمی سمی هستند و از قدرت گزش بالایی برخوردارند، وی طی 20 سال زندگی و کار در ماداگاسکار درباره توانایی تاربافی این عنکبوت ها اطلاعات زیادی به دست آورده است. تصاویری از ابزارهایی که در قرون 18 و 19 برای استخراج این تار بی نظیر و طلایی رنگ به جا مانده است، این عنکبوت ها تنها در یک فصل از سال می توانند این نوع از تارهای طلایی و درخشان را تولید کنند، رنگ درخشان این تارها طبیعی و منحصر به این گونه از عنکبوتها است.

گودلی با توجه به افسانه های زیادی که درباره این پارچه وجود داشت تصمیم گرفت این صنعت افسانه ای را دوباره احیا کند. تارهای حریر مانند در کارگاه گودلی از بدن عنکبوت ها استخراج شده و از طریق تیمی از پارچه بافان محلی بافته می شدند، اما تولید و بافته شدن دو متر از ابریشم عنکبوتی که برای ساخت این شنل کافی باشد، هشت سال به طول انجامید.

بر اساس گزارش گاردین، در فرایند ساخت این پارچه، هر 23 هزار عنکبوت می توانستند 25 گرم تار تولید کنند، این در حالی است که وزن نهایی شنل طلایی رنگ 1.5 کیلوگرم است، به بیانی دیگر یک میلیون و 380 هزار عنکبوت در بافت این شنل مشارکت داشته اند.

لباس زیبایی که در ادامه مشاهده می کنید یکی از نادرترین لباس های تاریخ بشر است. این لباس نادر با استفاده از تار عنکبوت Golden Orb Spider ساخته شده و از روز گذشته در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن (V&A Museums) نگهداری می گردد. از این لباس نادر تنها دو عدد در طول تاریخ ساخته شده است.

این لباس نادر در ماداگاسکار در طول 8 سال و با استفاده از تاری که 1.2 میلیون عنکبوت تنیده اند ساخته شده است. تار این عنکبوت ها هر روز صبح پیش از طلوع آفتاب از طریق افراد آموزش دیده جمع آوری می شده و در انتعای روز عنکبوت ها به طبیعت بازگردانده می شدند.

نکته جالب در مورد این لباس رنگ آن است که رنگ طبیعی تارهای عنکبوت Golden Orb Spider است. نکنه جالب دیگر اینجاست که این رنگ یکی از رنگهای سال 2012 هم هست.

منبع: برترین ها

به "شنل ساخته شده از تار عنکبوت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنل ساخته شده از تار عنکبوت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید