دیدنی های رودزهایم آم راین و لذت بودن در سرزمینی اروپایی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، در راین جورج (Rhein Gorge)، رودزهایم ام راین یک شهر سازنده دلستر در میان تاکستان های بلند و رفیع ریزلینگ (Riesling) است. منظره های این شهر پر از هیجان و احساسات هستند جایی که دیوارهای بلند جورج به رودخانه عریضی که اطراف آن جزیره هایی وجود دارد، منتهی می شوند و خود لذت خوشگذرانی در رودزهایم آم راین را دو چندان می کند. لب این رودخانه به وسیله قلعه های قرون وسطایی که در بالای راین و میانه رود قرار دارند و به عنوان اراضی میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، احاطه شده است. این بخش از راین که فاصله زیادی از Lorelei Rock ندارد و مدت هاست که دیدنی های رودزهایم آم راین جایگاه ویژه ای در قلب آلمان ها دارد. در دهه هفتاد این محل برای یک بنای یادبود اقتدار به خاطر یکپارچه سازی آلمان و پیروزی در جنگ فرانسه-پروس(Franco-Prussian War) انتخاب شد. بیایید به بررسی تفریح در رودزهایم آم راین بپردازیم.

دیدنی های رودزهایم آم راین و لذت بودن در سرزمینی اروپایی

یادبود نیدوالد (Neidewald) و تفریح در رودزهایم آم راین

یادبود نیدوالد که هم نام با تپه ای به همین نام است، برای زنده نگه داشتن یاد شکست فرانسه از طریق آلمان ها در جنگ فرانسه-پروس در سال 1871 ساخته شد. برنامه ریزی برای ساخت این یادبود بلافاصله بعد از خاتمه جنگ شروع شد و این امر بیش از یک دهه و قبل از آنکه این جشن بزرگ وحدت در سال 1883 برگزار گردد، طول کشید. این نماد یادبود که بر پایه ای بلند قرار گرفته و از فواصل بعضا دور نیز قابل مشاهده است، یک شکل نمادین از جرمانیا(Germania) بوده که برروی تخت پادشاهی نشسته و تاج امپراطوری مقدس روم را در دست راستش برافراشته و شمشیر سلطنتی را در دست چپش نگه داشته است. زیر این نماد و بالای یک راه پله دوقلو یک نماد برجسته از کایزر ویلهم اول(Kaiser Wilhelm I) وجود دارد که وی بر پشت اسب و به همراه فرماندهان ارتش و سربازان نجیب زادگان نشسته است. بر روی چهر سنگواره متن شعر Wacht am Rhein (محافظت از راین) که یک سرود وطن پرستانه از اواسط قرن 19 بوده، حک شده است و از دیدنی های رودزهایم آم راین می باشد.

ماشین های کابلی در یادبود نیدوالد و تفریح در رودزهایم آم راین

شما می توانید پیاده به یادبود نیدروالد بروید اما آسان ترین راه برای رسیدن به این یادبود گرفتن یک ماشین کابلی از Oberstraße برای یک گردش 15 دقیقه ای در سطح این شهر قدیمی و تاکستان های پشت راین است. در طول راه در این ماشین های کابلی بدون سقف با دوسرنشین، چشم انداز های رویایی از راین و حلقه باریکی از جزایر چوبی قرار گرفته در رودخانه در زمان تفریح در رودزهایم آم راین را می توان دید. در تابستان شما می توانید به یک گردش شبانه خاص بروید تا نور ماه را که به زیبایی در آب راین بازتاب داده می گردد را ببینید. یک رستوران در ایستگاه بالایی وجود دارد که این بهانه را به شما می دهد تا زمان بیشتری کنار چشم انداز سحرانگیز جورج راین (Rhine Gorge) بگذرانید.

قفسه موسیقی مکانیکی سیگفرید

آلات موسیقی اتوماتیک در شکل ها و فرم های مختلف ستاره های این نمایش در این موزه عجیب و جالب هستند. در این مجموعه آلات موسیقی از قرن 18 تا قرن 20 وجود دارند و شامل یک جعبه موسیقی تا یک ارکستر کوچک متشکل از 15 ساز در آن نگهداری می گردد. هرچند که این سازها به صورت دستی عمل می کنند و از طریق یک کلید الکتریکی یا پیچشی شروع بکار می کنند اما پیچیدگی این آلات موسیقی غیر قابل باور است. شما با دیدن وسایل مورد نیاز برای ساختن ارگان پایپ ها (organ pipes)، رول های موزیک، دیسک های سوراخ دار و ورق موسیقی بر روی مقوا ذهنیتی راجع به اینکه چگونه آن ها ساخته می شوند بدست خواهید آورد.

دراسلگس (Drosselgasse) و تفریح در رودزهایم آم راین

دراسلگس یک کوچه است که تنها دو متر عرض و 144 متر طول دارد. صاحب قایق ها از طریق آن وسایل و کالاهای خود را از کنار رود به سمت شهر قدیمی حمل می کنند. دراسلگس یکی از شش خیابان موازی است که در شیب واقع شده از Oberstraße به سمت پایین حرکت می کنند. زمانی که اولین بار در قرن 15 به این خیابان اشاره شد، یک چهارم دراسلگس برای ملوانان بود که پارو، بادبان ها و وسایل مخصوص خود را از طریق راه های باریک حمل می کردند و قایق های خود را به سطح آب می انداختند. امروزه این خیابان بسیار شگفت انگیز است. این خیابان با خانه های نیمه چوبی، مغازه های سوغات فروشی، مغازه های مخصوص صنایع دستی و رستوران هایی که در آن ها نوشیدنی های مختلفی سرو می گردد در زمان خوشگذرانی در رودزهایم آم راین خودنمایی می کند.

ابینگن ابی (Eibingen Abbey)

در اراضی جهانی میراث جهانی یونسکو در راین میانه هنوز هم جمعی از راهبه های Benedictine دیده می شوند و به جز در طول قرن نوزدهم زمانی که صومعه ها منحل شد، در اینجا بودند. هیلدگارد یک دانشمند واقعی و یک نویسنده، آهنگساز و فیلسوف بود. داستان او در نقاشی های کلیساها که در سبک مدرسه هنر Beuron در قرن نوزدهم رنگ آمیزی شده، گفته شده است. راهبه ها یک تاکستان را اداره می کنند و دلستر و در کنار آن سایر اقلام صنایع دستی را در مغازه ابی می فروشند. شما می توانید شب ها به اینجا بیایید تا آواز عبادت آن ها را بشنوید همچنین کنسرت هایی در ابی تحت عنوان فستیوال موسیقی Rheingau در تابستان برگزار می گردد.

برومزبرگ (Brömserburg)

از قرن های 11 و 12، برومزبرگ احتمالا اولین قلعه از بسیاری از قلعه ها ساخته شده در آن زمان بود که در حال حاضر میراث جهانی منطقه میانه راین نیز به شمار میرود. قلعه از زمان شروع به کار تا قرن 18 در دست اسقف اعظم ماینز (Mainz) بود. این قلعه در طول این سال ها در شرایط خوبی قرار گرفته به جز آنکه جبهه جنوب شرقی خود را به خاطر حمله دوکلانگوویل(Duke of Longueville) در جنگ سی ساله در سال 1640 از دست داده است. از زمان جنگ جهانی دوم برومزبرگ در اختیار شهر قرار گرفته و دارای یک موزه از انواع نوشیدنی ها است که تاریخچه تولید آن ها را در حومه راین نشان می دهد. همه آثار باستانی، بشکه ها، نوشته های مربوط به ساخت نوشیدنی، بطری های تاریخی اینجا وجود دارند که همه آن ها از طریق یک راهنمای صوتی چند زبانه توضیح داده شده اند.

مرکز اشباخ بسوچر (Asbach Besucher)

اصطلاح اشباخ به سال 1892 برمی گردد زمانی که هوگو اشباخ (Hugo Asbach) یکی از بومیان شهر کلن، اسرار ساخت نوشیدنی را از سفر به فرانسه آورده است. مراکز توریستی در رودزهایم یک فیلم آموزشی را به توریستان و توریست ها نشان می دهد که به آن ها همه اطلاعاتی را که در مورد این شرکت باید بدانند، انتقال می دهد. شما همچنین می توانید در یک تور گردشی سریع از کارخانه ها بازدید کنید و دستگاه های تقطیر و تخمیر که قدمت آن ها به صد سال پیش بر می گردند را ببینید. روستای آشمن هاوزن (Assmannshausen) در اطراف پیچ رود راین در سال 1977 به Rüdesheim پیوست. یک تله سیژ شما را به کنار رودخانه تا Jagdschloss Niederwald که قبلا یک خانه شکار بوده و در حال حاضر یک هتل در کنار چشم انداز ها بکر طبیعی است، منتقل می کند. در ایستگاه فوقانی شما می توانید از بالا سمت راست راین و در پایین اسمانشاسن را مشاهده کنید که چسبیده به حصارهای یک دره می باشد. شما می توانید در میان جنگل و در راه برگشت به آشمن هاوزن حدود 30 دقیقه پیاده روی کنید تا به نماد یادبود نیدروالد برسید.

تله کابین Assmannshausen

روستای Assmannshausen در اطراف خم رود راین در سال 1977 به رودزهایم اضافه شد. یک تله کابین شما را از رودخانه تا Jagdschloss Niederwald که در گذشته شکارگاه و الان هتلی که در مجاورت مناطقی با حیات وحش بکر واقع شده است، می رساند. در راه رسیدن به بالا و در فوقانی ترین ایستگاه شما می توانید لبه بالای سمت راست رود راین و بالا روستای Assmannshausen را ببینید که به شدت با دره مجاور ارتباط دارد. یکی از کارهایی که می تواند مورد علاقه شما باشد این است که از طریق جنگل به مدت 30 دقیقه پیاده روی کنید تا به بنای یادبود Niederwald در مسیر بازگشت به دیدنی های رودزهایم آم راین برسید.

کلانکهاردشوف (Klunkhardshof)

در خیابان فرعی به همین نام که از کلیسای سنت جاکوبس عبور می کند، یکی از قدیمی ترین و فتوژنیک ترین خانه های نیمه چوبی در شهر واقع شده است. Klunkhardshof در اواسط قرن 15 برای خانواده کلانهارد (Klunkhard) بازرگانان ساخته شده و یکی از بهترین توقفگاه ها در تورهای پیاده روی شهر است. خانه سه طبقه دارای یک کتیبه بزرگ در طبقه اول است که تاریخچه این خانواده را در این لوح جمع کرده و از سال 1906 تمام اتفاقات این خانواده را به عنوان یکی از دیدنی های رودزهایم آم راین ثبت کرده است.

برگ اهرنفلز (Burg Ehrenfels)

اگر در پیاده روهای بین رودهایم و آشمنهاوزن قدم زده باشید، قطعا با این قلعه مخروبه قرون وسطایی در دامنه تپه روبرو شده اید. ریشه های این ساختمان به قرون وسطی باز می گردد در حالیکه معماری فعلی از اوایل قرن 13 به جای مانده است. برگ اهرنفلز (Burg Ehrenfels) از طریق اسقف اعظم مینسز به عنوان یک ایستگاه گمرک و یک دیواره دفاعی در برابر هجوم دشمنان ساخته شد. این قلعه تا حدود بسیار زیادی در جنگ سی ساله آسیب دیده اما در نهایت در قرن هفدهم از طریق فرانسوی ها در جنگ 9 ساله نابود شد. از آن زمان تا به حال شرایط این قلعه روز به روز بدتر می گردد اگر چه دو برج 30 متری دیواره اصلی آن در شرایط عالی است. Binger Mäuseturm یک ایستگاه گمرکی قدیمی در این قلعه است که در اواسط قرن نوزدهم بازسازی شده است و از دیدنی های رودزهایم آم راین در زمان خوشگذرانی در رودزهایم آم راین می باشد.

فرهنگ نوشیدنی

رومی ها اولین کسانی بودند که از شرایط مناسب برای رشد نوشیدنی عالی در راین جورج در 1900 سال پیش بیشترین استفاده را کردند. این نوشیدنی محلی به عنوان بخشی از فرهنگ گذشته در رودزهایم است. ظروف این نوشیدنی از اوایل قرون وسطی از قبرها و گودال های واکاوی شده در درون شهر نیز کم و بیش پیدا می شدند. عرض بزرگ راین در اینجا منعکس کننده نور خورشید در دامنه های جنوبی است. نوع خاک در این رگه 38 کیلومتری از راین فوق العاده متنوع است به طوریکه طعم میوه های این منطقه کمی فرق دارد. رودزهایم به رایزلینگ اختصاص داده شده که در بسیاری از انبارها و مغازه های فروش نوشیدنی در شهر جریان دارد. در اواسط ماه آگوست زمان فستیوال سالانه وینفست(Weinfest) است که در زیر درختان چنار و در میدان بازار برگزار می گردد.

معبد نیدوالد

این معبد کلاسیک ممکن است بهترین نکته در میان تمام مزیت های نیدوالد باشد. یوهان ولفگانگ فون گوته در تاریخ 3 سپتامبر 1814 از این محل دقیق در جورج راین دیدن کرد. از آن زمان معبد که در سال 1790 ساخته شده بود به عنوان معبد گوته شناخته شد. سازه اصلی در جنگ جهانی دوم نابود شد اما پس از آن با هفت ستون دوریک (Doric) در اطراف ساختمان گنبد دارش دوباره بازسازی شد که برای خوشگذرانی در رودزهایم آم راین مناسب می باشد.

ناقوس ها و موسیقی های رودزهایم

با قدم زدن در اطراف ردسایگه می توانید در ساعات مشخص شده صدای ناقوس قدیمی که در این محل ساخته شده را بشنوید. در دراسگلس ناقوس در برج هتل و رستوران Rüdesheimer Schloss وجود دارد که هر ساعت آهنگ های مختلفی مانند Die Lorelei را اجرا می کند سپس در قفسه موسیقی مکتنیکی سیگفریدز ناقوس هایی از چینی های میزسن (Meissen) ساخته شده که هر نیم ساعت یک بار از ساعت 9:30 زنگ می زنند.

گردش های رودخانه

در فصل تابستان رهینگائو(Rheingau) یک بزرگراه برای توریستی است و در این فصل شما می توانید از سه شرکت مختلف توریستی انواع سفرهای متنوع خود را انتخاب کنید: تورهای Bingen-Rüdesheim Riverboat، تورهای Rössler Lineboat و KD Köln-Düsseldorfer Deutsche Rheinschiffahrt AG. در فصول پرطرفدار این شرکت ها حداقل در هر روز سه تور برگزار می کنند که محبوب ترین مقصد آن ها (Lorelei)، یک سنگ تاریخی در 25 کیلومتری راین در زمان خوشگذرانی در رودزهایم آم راین می باشد. شاعران رمانتیک مانند هینریش هین و ایکندردروف در مورد این شی 132 متری بزرگ الجثه غزل هایی سروده اند. در حالی که کلارا شومان (الهلم گرفته از شعر هین)، فلیکس مندلسون و یوهان اشتراوس، موسیقی هایی در وصف عظمت این سنگ نوشته اند.

راین در شعله ها

در اولین شنبه در ماه جولای یک گردش با قایق به همراه آتش بازی در رودخانه راین وجود دارد. در ناحیه رودزهایم این مراسم بین نیدرهایم باخ(Niederheimbach) در حدود 15 کیلومتری پایین رود و برسمرببورگ برگزار می گردد. راین در شعله ها همانطور که از نامش به نظر می رسد، مجذوب کننده است. یک کاروان از 50 کشتی کروز که در رودخانه راین حرکت می کنند و آتش بازی هایی که آسمان شب را هنگامی که قایق ها از برگ اهرنفلز (Burg Ehrenfels) و تاکستان آشمان باخ (Assmannshausen) عبور می کند، روشن می کنند. این رویداد در حال حاضر در دهه پنجم خود است و حدود 90 دقیقه بین اولین و آخرین آتش بازی در زمان خوشگذرانی در رودزهایم آم راین فاصله است.

منبع: همگردی

به "دیدنی های رودزهایم آم راین و لذت بودن در سرزمینی اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های رودزهایم آم راین و لذت بودن در سرزمینی اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید