در ماه اکسیژن کافی برای زندگی انسان ها وجود دارد!

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، اکسیژن به عنوان منبع پنهان ماه می تواند میلیارد ها انسان را برای 100هزار سال حفظ کند.

در ماه اکسیژن کافی برای زندگی انسان ها وجود دارد!

به گزارش فارس، اخیراً در کنار پیشرفت های اکتشافات فضایی، شاهد سرمایه گذاری روی فناوری هایی بوده ایم که امکان استفاده مؤثر از منابع فضایی را فراهم می نمایند. تمرکز روی یافتن برترین راه برای فراوری اکسیژن در ماه در خط مقدم این کوشش ها بوده است.

آژانس فضایی استرالیا و ناسا در مهرماه گذشته قراردادی برای ارسال یک مریخ نورد ساخت استرالیا به ماه امضا کردند که هدف آن جمع آوری سنگ های ماه است که در نهایت از این طریق می توان اکسیژن قابل تنفس در ماه را فراهم کرد.

جو رقیق این قمر زمین بیشتر از هیدروژن، نئون و آرگون تشکیل شده، اما این نوع مخلوط گازی نیست که بتواند پستانداران وابسته به اکسیژن مانند انسان را حفظ کند. گفته می گردد اکسیژن زیادی در ماه وجود دارد، اما به شکل گاز نیست. درعوض، درون سنگ (لایه ای از سنگ و غبار ریز که سطح ماه را می پوشاند) به دام افتاده است.

مواد معدنی مانند سیلیس، آلومینیوم و اکسید های آهن و منیزیم بر منظره ماه غالب هستند. همه این مواد معدنی اکسیژن دارند، اما نه به شکلی که ریه های انسان توانایی استفاده از آن را داشته باشند. این مواد معدنی در ماه، به چند شکل مختلف از جمله سنگ سخت، گرد و غبار، شن و سنگ هایی که سطح را می پوشانند، وجود دارند.

سنگ پوشه (لایه ای که روی سنگ اصلی را می پوشاند) ماه تقریباً از 45 درصد اکسیژن تشکیل شده است. با استفاده از فرآیند الکترولیز می توان اکسیژن را به عنوان یک محصول جانبی فراوری کرد. در ماه، اکسیژن محصول اصلی و آلومینیوم (یا سایر فلزات) استخراج شده یک محصول جانبی مفید خواهند بود.

ماه می تواند چه میزان اکسیژن برای انسان تامین کند؟

اگر اکسیژن موجود در سنگ های عمیق تر ماه را نادیده بگیریم و فقط سنگ پوشه که به راحتی قابل دسترسی است را در نظر بگیریم امکان زدن تخمین هایی در این مورد وجود دارد.

هر متر مکعب سنگ پوشه قمری طور میانه حاوی 1.4 تن مواد معدنی است که حدود 630 کیلوگرم اکسیژن را شامل می گردد. ناسا می گوید انسان برای زنده ماندن احتیاج به تنفس حدود 800 گرم اکسیژن در روز دارد؛ بنابراین 630 کیلوگرم اکسیژن یک فرد را برای حدود دو سال زنده نگه می دارد.

حال بیایید فرض کنیم عمق میانه سنگ پوشه در ماه حدود ده متر است و می توانیم تمام اکسیژن را از آن استخراج کنیم. این بدان معناست که ده متر بالای سطح ماه اکسیژن کافی برای پشتیبانی از تمام هشت میلیارد انسان روی زمین را برای حدود 100هزار سال فراهم می نماید.

منبع: فرارو

به "در ماه اکسیژن کافی برای زندگی انسان ها وجود دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ماه اکسیژن کافی برای زندگی انسان ها وجود دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید