خبرنگاران کار احداث جاده سمیرم - یاسوج از سر گرفته می شود

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، اصفهان- خبرنگاران- نماینده مردم سمیرم در خانه ملت گفت: ادامه کار احداث جاده سمیرم یاسوج با تامین اعتبار مورد نیاز از سر گرفته می شود.

خبرنگاران کار احداث جاده سمیرم - یاسوج از سر گرفته می شود

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، اصغر سلیمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان، گفت: حدود هشت ماه است کارهای عمرانی طرح احداث این جاده ترانزیتی مرکز کشور در محدوده استان اصفهان متوقف مانده بود.

وی با بیان اینکه این موضوع هفته گذشته در جلسه ای با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح شده است، شرح داد: مقرر شد بلافاصله بعد از تعطیلات عید نوروز اعتبار میلیاردی مورد نیاز اجرای طرح تامین و کار از سر گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم ادامه داد: حدود 110 میلیارد تومان در مرحله اول احداث این جاده بین استانی و شریانی در نظر گرفته شده بود که با نوسان قیمت ها، تورم و برخی مسائل اجتماعی، فعالیت های عمرانی این طرح متوقف شد.

سلیمی جاده سمیرم - یاسوج را محور راهبردی از شمال به مرکز و از مرکز به جنوب کشور و خلیج فارس برشمرد و اضافه نمود: وزیر راه و شهرسازی نیز در سفر دوم اسفندماه امسال خود به سمیرم قول داده بود اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه تامین شود.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه همین پیوند، گفت: بیکاری مهمترین مشکل امروز این شهرستان است که تلاش داریم بخشی از آن را با حضور 2 سرمایه گذار بخش خصوصی مرتفع کنیم.

وی با انتقاد از برخی مدیران دستگاه های دولتی در این شهرستان، شرح داد: بسیاری از مسائل منطقه تنها با پشتکار و پیگیری مداوم در تهران و نه در مرکز استان حل و فصل می شود اما گاهی مدیر اداره شهرستانی حتی حاضر نیست یک نامه عادی بنویسد و مسائل خود را به ما اعلام کند تا پیگیری کنیم.

سلیمی ادامه داد: کسی از خارج منطقه برای ما و شهرستانمان دلسوزی نمی کند مگر اینکه خودمان با اراده جهادی و کار شبانه روزی به داد خودمان برسیم و تغییر و تحول به نفع مردم را رقم بزنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم اشاره ای نیز به انتخابات شوراهای شهر و روستا داشت و اضافه نمود: مردم به افرادی رای دهند که انگیزه بالای کار دارند و نقطه قوت آنها پیگیری دائم امور شهر و روستای آنهاست.

محدوده طرح در استان اصفهان 33 کیلومتر است. بزرگترین پل سواره رو شهرستان سمیرم در محدوده اجرای این طرح(رودخانه خرکش) احداث می شود که با این کار بخش زیادی از پیچ و خم های جهت نیز حذف خواهد شد.

شهرستان کوهستانی سمیرم دارای 40 کیلومتر بزرگراه، 73 کیلومتر راه اصلی، 125 کیلومتر راه فرعی و 403 کیلومتر راه روستایی است.

این شهرستان رتبه دوم راه های همسنگ و رتبه سوم راه های روستایی استان اصفهان را به خود اختصاص داده و در 160 کیلومتری جنوب اصفهان در ضلع شاقتصادی رشته کوه دنا و زاگرس میانی واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کار احداث جاده سمیرم - یاسوج از سر گرفته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کار احداث جاده سمیرم - یاسوج از سر گرفته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید