برترین جاهای دیدنی عمان

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، عمان در لبه شبه جزیره عربستان واقع شده است؛ اغلب اوقات، گردشگران به سادگی از کنار عمان و جاذبه های گردشگری آن عبور می نمایند؛ اما عمان، مقصد گردشگری جالبی است که پر از جاهای دیدنی مختلف است. محبوب ترین مقصد گردشگری عمان نیز مرکز آن به نام مسقط است.

برترین جاهای دیدنی عمان

در ادامه همراه با ما باشید تا به شما، برترین جاهای تماشای عمان را معرفی کنیم.

10. روستای مسفاه العبریین

Misfat al Abryeen

در عمان، شهرهای بزرگی هستند که ظاهری مدرن و پیشرفته دارند؛ با این حال، روستاهای کوچکی همچون روستای مسفاه العبریین، فضایی سنتی و مجذوب نماینده دارند. این روستای کوهستانی دارای خانه هایی سنگی است که به رنگ قهوه ای و خاکی هستند؛ در ظاهر، این روستا شبیه به روستاهای کوهستانی ایتالیا است، با این تفاوت که ظاهری خاکی دارد و در شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. روستای مسفاه العبریین، نمونه ای عالی از زندگی کوهستانی در عمان به شمار می رود. جاده روستا، کوهستانی است و در آنجا می توانید منظره های سرسبز و درختان موز را مشاهده کنید.

9. جزیره مسیره

Masirah Island

درست در فاصله کوتاهی از خط ساحلی عمان، جزیره مسیره قرار گرفته است؛ این جزیره، مقصد گردشگری منحصربه فردی برای گردشگران به شمار می رود که در پی آفتاب، سواحل، حیات وحش و تاریخ هستند. در جزیره مسیره، پایگاه هوایی عمان قرار گرفته است اما شهرهای آن، نسبتا کوچک هستند و این به معنای آن است که در آنجا می توانید از فضایی خلوت و آرامش بخش لذت ببرید. کشتی های مختلفی بین این جزیره و خود عمان عبور و مرور می نمایند که می توانید از آن ها برای سفر به جزیره مسیره بهره ببرید. شنا، تماشای کشتی های به گل نشسته و تجمع بیش از 30000 لاکپشت، از جمله فعالیت هایی است که می توانید در این جزیره انجام بدهید.

8. بهلا

Bahla

یکی دیگر از مقاصد گردشگری برجسته عمان، شهر بهلا است که در جنوب این کشور قرار گرفته است. شهر بهلا همچون واهه ای در بیابان است و برای قرن ها است که میزبان مسافران بوده است. بهلا در فاصله 40 کیلومتری از نزوی قرار گرفته است و جاذبه گردشگری آن نیز قلعه تاریخی و تماشایی آن به شمار می رود. قدمت قلعه بهلا به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. علاوه بر بازدید از قلعه تاریخی، می توانید دیوارهای شهر را مشاهده کنید که از خشت ساخته شده اند و طول آن ها به حدود 10 کیلومتر می رسد.

7. صلاله

Salalah

صلاله در جنوب عمان قرار گرفته است و مقصد گردشگری شناخته شده ای در این کشور به شمار می رود. صلاله، خانه اجدادی سلطان قابوس، پادشاه عمان بوده است و از همین رو اهمیت بسیار زیادی دارد. در بازدید خود از صلاله، می تواند از کاخ قابوس نیز تماشا کنید و بعلاوه به ستایش ساختار کهن بخش قدیمی صلاله به نام هافا بپردازید. سایت باستان شناسی البلید نیز از جمله دیگر جاهایی است که در سفر خود به صلاله باید از آن ها بازدید کنید.

6. جبل اخضر

Jebel Akhdar

جبل اخضر که به معنای کوه سبز است، بخشی از کوهستان های الحجر محسوب می گردد. این منطقه، عمدتا از جنس سنگ آهک هستند و مرتفع ترین نقطه در کل کشور عمان نیز در همین کوهستان ها قرار گرفته است. بر خلاف نام خود، جبل اخضر دارای جنگل ها و مراتع سرسبز نیست اما نسبت به دیگر نقاط عمان، آب وهوایی خنک تر دارد و گیاهان بیشتری در آنجا مشاهده می شوند. جبل اخضر، منطقه ای محافظت شده است و کوهنوردی در آن می تواند گردشگری بسیار زیبا و مجذوب نماینده را برای شما به ارمغان بیاورد.

5. رأس الجنز

Ras al Jinz

در شرقی ترین نقطه عمان، رأس الجنز قرار گرفته است که حفاظتگاهی برای لاکپشت ها به شمار می رود؛ در اینجا، لاکپشت های دریایی اقیانوس هند تحت حفاظت قرار دارند و به افزایش جمعیت آن ها یاری می گردد. در تابستان و ماه های مه تا اکتبر، لاکپشت های دریایی در اینجا لانه گذاری می نمایند و اگر خوش شانس باشید نیز می توانید سفر بچه لاک پشت ها از ساحل به سمت اقیانوس را مشاهده کنید. در سفر خود به راس الجنز حتما از موزه و مرکز لاکپشت ها نیز بازدید به عمل بیاورید.

4. آبدره های موسندام

Musandam Fjords

شبه جزیره موسندام در شمالی ترین منطقه عمان قرار گرفته است و در حقیقت، به وسیله کشور امارات، از دیگر بخش های عمان جدا افتاده است. بخش هایی از این منطقه، بسیار دورافتاده هستند و برای مدت هایی طولانی، محل زندگی ساکنان جوامع ساحلی و روستاهای کوهستانی وبده اند. آبدره های موسندام در شمال قرار دارند و منظره های زیبا و تماشایی را خلق نموده اند. برترین راه برای تماشای منظره ها و زیبایی های آبدره های موسندام، سفر با قایق است؛ در این سفر می تواند علاوه بر تجربه سواری با قایق های سنتی عمانی به نام داو یا لنج، شاهد دلفین ها نیز باشید. از سوی دیگر، آبدره های موسندام، مقصدی ایدئال برای تماشای حیات وحش و طبیعت عمان به شمار می رود.

3. بیابان واحیبا سندز

Wahiba Sands

در مرکز عمان، تل ماسه های بیابانی برای کیلومترها ادامه دارند و منطقه ای را ایجاد نموده اند که به نام واحیبا سندز شناخته می گردد. در این بیابان، مردم بدو زندگی می نمایند و مقصد گردشگری بسیار خوبی برای علاقه مندان به زندگی سنتی عمان به شمار می رود. به همراه تورهای گردشگری، می توانید در بیابان واحیبا سندز، زندگی چادرنشینی را تجربه کنید؛ علاوه بر این، می توانید سوار بر شتر در بیابان گردش کنید و از آسمان پر ستاره در شب لذت ببرید. شهر ایبرا، مبدأ بسیار خوبی برای ورود به بیابان واحیبا سندز محسوب می گردد و از آنجا می توانید در تورهای مختلف ثبت نام کنید.

2. نزوی

Nizwa

در قرن ششم و هفتم میلادی، شهر نزوی مرکز عمان بوده است. امروزه، این شهر بیشتر به خاطر قلعه فوق العاده خود شناخته می گردد، قلعه ای که در قرن هفدهم میلادی به دستور سلطان بن سیف العربی ساخته شده بود. هر چند، قدمت بخش هایی از قلعه به قرن نهم میلادی باز می گردد. بخش جالب توجه قلعه نزوی نیز برج استوانه ای شکل بزرگ آن است که هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد. در درون قلعه نزوی، موزه ای وجود دارد که زندگی قرن هفدهم در عمان را به نمایش می گذارد. در سفر خود به شهر نزوی، حتما از بازار آن نیز تماشا کنید.

1. مسقط

Muscat

مسقط، مرکز عمان، نقطه برجسته سفر به این کشور به شمار می رود؛ در شهر مسقط، قلعه ها، کاخ ها، موزه ها و بازارهای زیادی وجود دارند که مطمئنا سفر مجذوب نماینده را برای شما به ارمغان خواهند آورد. قصر سلطنتی العلم، از جمله جاهای تماشای مسقط به شمار می رود که شما نمی توانید به آن وارد شوید اما از کنار بندر می توانید شاهد ساختار بسیار زیبای آن باشید. در کنار این قصر سلطنتی نیز قلعه های دوقلوی الجلالی و المیرانی قرار گرفته اند که امروزه، به موزه های عمومی تبدیل شده اند. مسجد بزرگ سلطان قابوس نیز از جمله دیگر جاذبه های شهر مسقط به شمار می رود که حتما باید از آن بازدید کرد. در این مسجد، لوسترهایی زیبا و دیوارهایی مرمرین در کنار دومین فرش بزرگ ایرانی در دنیا قرار دارند.

منبع: فوت و فن / touropia.com

به "برترین جاهای دیدنی عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاهای دیدنی عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید