برگزاری جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شیروان

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، جشنواره بومی و محلی و گردشگری قره قازان 6 اردیبهشت در روستای حسین آباد شهرستان شیروان برگزار می گردد.

برگزاری جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شیروان

هادی سعادت طلب سرپرست معاونت جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی خراسان شمالی امروز دوشنبه 27 فروردین گفت:

جشنواره بومی و محلی و جهانگردی قره قازان برای نخستین بار و با هدف معرفی ظرفیت ها و قابلیت های جهانگردی منطقه برنامه ریزی و اجرا خواهد شد و از طرف فرمانداری شیروان استقبال خوبی از برگزاری این جشنواره اجرا شده است.

وی اضافه نمود:

یکی از مهم ترین اهداف این جشنواره توجه به ظرفیت های جهانگردی روستا ها و اشتغال زایی برای جوانان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

او اضافه نمود:

روستاهای زیبا و جهانگردپذیر منطقه شیروان دارای قابلیت های فراوانی در حوزه جهانگردی از جمله باغ ها و منطقه ها طبیعی دل انگیز در کنار صنایع دستی و هنرهای سنتی و آثار تاریخی است.

سعادت طلب گفت:

در این جشنواره برنامه های متعددی از جمله نمایشگاه توانمندی های روستا، بازی های بومی محلی و پخت آش، برپایی سیاه چادر، غذاهای محلی و اجرای گروه های موسیقی و کشتی انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی خراسان شمالی با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت فرمانداری و اداره کل میراث فرهنگی و سایر دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد، ادامه داد:

در کنار همه جاذبه های این روستا، برگزاری کشتی در گود فرهنگی و ورزشی حسین آباد نیز یکی از جاذبه ها و زمینه های جذب جهانگرد در این روستا است.

او بیان نمود:

با برپایی این جشنواره کوشش می گردد تا مردم بیش از پیش با ظرفیت های جهانگردی و جاذبه های این روستا و نیز پتانسیل های آن آشنا شوند.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "برگزاری جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شیروان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شیروان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید