آنالیز شرایط سینما های مردمی جشنواره فجر، از گذر سینما تا تقاضا برای فروش اینترنتی فیلم ها

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، در این گزارش به آنالیز شرایط سینما های مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پرداختیم.

آنالیز شرایط سینما های مردمی جشنواره فجر، از گذر سینما تا تقاضا برای فروش اینترنتی فیلم ها

به گزارش خبرنگار ، سال جاری نیز مانند سال های قبل تعدادی از سینماها را به عنوان سینماهای مردمی جشنواره فجر انتخاب نموده اند. در این باره با مدیران بعضی از این سینماها درباره شرایط استقبال از مخاطبان گفت و گو کردیم که در ادامه می خوانید.

سجاد نوروزی مدیر سینما آزادی گفت: با لطف و مساعدت موسسه سینما شهر و همراهی ارشاد، تقریبا بخش بصری تغییرات جدی نموده، کل پرده ها پس از ده سال عوض شده، پروژکتور ها شرایط مطلوبی دارند و به لحاظ تکنیکال کاملا آمادگی داریم.در بخش های مختلف کار های اساسی اجرا شده و منتظر برگزاری جشنواره هستیم.

این مدیر درباره نمایش فیلم ها برای نابینایان و ناشنوایان بیان نمود: ما در این مورد نیز آمادگی داریم و اگر تصمیم به اجرای آن در سینما آزادی باشند به مسئله ای بر نمی خوریم.

سپیده حیدرآبادی مدیر روابط عمومی موزه سینما گفت: به لحاظ سخت افزاری آمادگی کامل داریم و جایگاه های دو سالن سینماتوگراف و سینمافردوس در اختیار مخاطبان جشنواره است.

او اضافه کرد: یکی از برنامه های ویژه ما گذر سینما است که از ورودی خیابان ولیعصر تا درب موزه سینما خواهد بود، تبلیغات محیطی جشنواره را انجام می دهیم و برای سانس های فوق العاده اعلام آمادگی می کنیم.

حسین کشاری مدیر سینما استقلال گفت: قصد بازسازی کامل و اضافه کردن دو سالن داشتیم که فعلا محقق نشده است، اما قطعا پس از اتمام جشنواره انجام می گردد و سینما استقلال، پردیس خواهد شد.

او اضافه کرد: الان با یک سالن کاملا مجهز و آماده و به روز شده برای استقبال از مخاطبان جشنواره آمادگی داریم و از صدا و تصویری استفاده می کنیم که به نوعی حرف اول را می زند.

محمد رضا سعیدی پور مدیر ایران مال گفت:خوشبختانه با چهار سالن موازی در جشنواره حضور داریم و با مدرن ترین سیستم صوتی و تصویری کشور آماده میزبانی علاقه مندان به فیلم ها هستیم. همچنین از سیستم های برودتی سرمایش و گرمایش و تهویه نیز بهره می بریم تا بتوانیم به عنوان سینمایی نمونه پذیرای مردم و مخاطبان باشیم.

این مدیر اضافه کرد: ما آماده پذیرایی عزیزان نابینا و ناشنوا و معلول هستیم، چون دوازده سالن در اختیار داریم که اگر احتیاج گردد از آن ها به عنوان سالن رزرو برای این افراد از جامعه و حتی سانس های فوق العاده استفاده می کنیم.

سعیدی پور ادامه داد: از تسهیلات ما می توان به پارکینگ رایگان حتی پس از جشنواره اشاره نمود مضاف بر اینکه مردم در فضای سرپوشیده حضور خواهند داشت و از فضای باز دور خواهند ماند تا سرما و گرما آنها را اذیت نکند.

محمد قنبری مدیر مگامال گفت: این پردیس سال 1396 افتتاح شده و از تمام تجهیزات مدرن سینما برخوردار است البته که مجددا همه آن ها را آنالیز کردیم و مشکل خاصی وجود ندارد.

او اضافه کرد: دو سالن در اختیار فیلم های جشنواره قرار دادیم و اگر سانس فوق العاده در نظر گرفته گردد آمادگی کامل برای این جریان نیز داریم.

قنبری گفت: امکان استقبال و نمایش فیلم برای نابینایان، ناشنوایان و معلولان نیز وجود دارد، پذیرایی از هنرمندان در فضایی خاص برای عکسبرداری و ... تعبیه کردیم و البته دیگر مخاطبان نیز با شرایط خوبی روبرو خواهند شد.

احسان هوشیارگر مدیر روابط عمومی و ارتباطات پردیس سینمایی باغ کتاب گفت: پس از تعیین شدن این پردیس به عنوان یکی از سینما های مردمی جشنواره فیلم فجر، با بازخورد های خوبی از سوی مخاطبان به خصوص کسانی که مخاطبان ثابت ما هستند روبرو شدیم. دلیل این بازخورد ها، رضایت مخاطبان از شرایط مناسب این پردیس از پذیرایی تا نمایش فیلم در طول سال بود.

او اضافه کرد: سال جاری با سه سالن و نزدیک به هفتصد نفر ظرفیت و مدرن ترین سیستم های صوتی و تصویری، فیلم های جشنواره فجر را نمایش می دهیم و نزدیک به هفتصد نفر ظرفیت دارند.

هوشیارگر درباره سانس های فوق العاده بیان نمود: اگر میزان استقبال و درخواست مخاطبان به حدی باشد که مسئولان برگزار کننده جشنواره و نماینده ارشاد تصمیم به ارائه سانس فوق العاده بگیرند آمادگی کامل داریم و ارائه خدمات خواهیم داد.

علی سرتیپی مدیر پردیس کورش گفت: مانند هر سال آمادگی کامل داریم، از یک ماه گذشته کل سیستم تصویری به روز شد و طی چند ماه گذشته جایگاه ها و روکش های جدید را تعویض کردیم و نسبت به سال قبل تغییراتی اساسی شکل گرفت.

او اضافه کرد: شش سالن در اختیار جشنواره فجر است و آمادگی کامل برای سانس های فوق العاده و نمایش برای نابینایان، ناشنوایان و معلولان را داریم.

مجتبی بهزادیان مدیر سینما فرهنگ گفت: طبق سنوات قبل، سالن های یک و دو را به پخش فیلم های جشنواره فجر اختصاص دادیم.

او اضافه کرد: به علت بازسازی کامل و اساسی در خرداد ماه، ظرفیت ها تغییر نموده و سالن یک به 315 نفر و و سالن دو به 239 نفر رسیده است. از سویی سالن یک تنها سالن در ایران است که به جایگاه vip برقی مجهز است.

این مدیر ادامه داد: پرده سالن نمایش ها عوض شده و با حمایت سینماشهر، پروژکتور ها و سیستم صدا را به روز کردیم. دو ردیف شش تایی در سالن یک برای افراد ناتوان است، اما نمایش برای عزیزان نابینا و ناشنوا احتیاج به تجهیزات خاصی دارد که اگر در نظر بگیرند، ارائه خدمات خواهیم داد.

بهزادیان اضافه کرد: درباره سانس فوق العاده نیز اگر احتیاج گردد مانند سنوات قبل آمادگی کامل داریم.

این مدیر با ارائه یک پیشنهاد گفت: تا جایی که امکان دارد بلیت ها را به صورت اینترنتی بفروشند تا از ازدحام مردم و مسائل حاصل از آن، جلوگیری گردد و در کل تکریم ارباب رجوع را در نظر بگیرند.

محمد قاصد اشرفی مدیر سینما ماندانا گفت: بالاترین کیفیت سیستم صوتی و تصویری را داریم و در بهترین شرایط استقبال هستیم، چون بازسازی کامل اجرا شده است.

او اضافه کرد: آمادگی برای اجرای سانس های فوق العاده را داریم و سالن اصلی ما در اختیار جشنواره خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز شرایط سینما های مردمی جشنواره فجر، از گذر سینما تا تقاضا برای فروش اینترنتی فیلم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز شرایط سینما های مردمی جشنواره فجر، از گذر سینما تا تقاضا برای فروش اینترنتی فیلم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید