آمادگی مشهد برای استقبال از 10 میلیون مسافر نوروزی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس پیش بینی های اجرا شده، در حال آماده سازی از استقبال حدود 10 میلیون زائر نوروزی هستیم.

آمادگی مشهد برای استقبال از 10 میلیون مسافر نوروزی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ یعقوبعلی نظری در قرارگاه زیارت اظهار کرد: برای خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی، تمام امکانات لازم در حال فراهم شدن است و نشست هایی برای هماهنگی بیشتر و با موضوعات معین، در حال برگزاری است تا امکان بیشترین خدمت رسانی فراهم گردد.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه ریزی برای ارئه خدمت از تاریخ 15 اسفند ماه امسال تا 15 فروردین ماه 1402 در حال شکل گیری است که اوج حضور زائر در بازه های مختلف در نظر گرفته شده است؛ بر همین اساس تاریخ 16 تا 19 اسفند ماه و 24 اسفند تا 2 فروردین ماه قبل از شروع ماه رمضان پیش بینی شده و با توجه به قصد 10 روزه بعضی از زائران، ارائه خدمت تا 15 فروردین ماه در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به موضوع تامین و توزیع مایحتاج مورد احتیاج و ارزاق اساسی در این ایام اظهار داشت: ظرفیت اسکان رسمی زائران در شهر مشهد حدود 160 هزار اقامت شبانه هتل، هتل آپارتمان، میهمان پذیر، خانه مسافر و اقامتگاه های بوم گردی را شامل می گردد و ضروری است سایر ظرفیت های اسکان نیز برای ارائه خدمت مد نظر قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی گردد.

نظری به حضور راهنمای زائر به صورت میدانی نیز اشاره نمود و گفت: بسیاری از زائران ممکن است در شهر دچار مشکلاتی شوند و احتیاج است تا از ظرفیت راهنمای زائر در این خصوص به خوبی بهره برد و در این خصوص شهرداری در حال برنامه ریزی برای راهنمای زائر موتوری است.

وی اضافه نمود: بعلاوه شماره تلفن 37045 برای هدایت تلفنی زائران در نظر گرفته شده که در تماس از خارج استان به پیش شماره احتیاج است.

منبع: دنیای سفر

به "آمادگی مشهد برای استقبال از 10 میلیون مسافر نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مشهد برای استقبال از 10 میلیون مسافر نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید