پرسپولیس به 3 شرط می تواند میزبان گروه E باشد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در گروه E قرار گرفته است و به چند شرط می تواند میزبان این بازی ها باشد.

پرسپولیس به 3 شرط می تواند میزبان گروه E باشد

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ کوجی هامی، پرسپولیس می تواند در گروه E مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان باشد. چرا؟ کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب میزبان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 اعضای خود را خطاب قرار داد و 9 شرط برای میزبانی به صورت متمرکز در یک کشور یا چند کشور گذاشت. این درحالی ست که در لیگ قهرمانان آسیا 2020 میزبان باید 11 شرط را دارا می شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در این دوره شروطش را کم کرد و به نوعی سخت گیری اش را کمتر کرد.

مهمترین شروط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای کشورهای کاندیدای میزبانی از لیگ قهرمانان آسیا 2021 به شرح زیر است:

1- هر فدراسیون فوتبال می تواند میزبان بیشتر از یک گروه باشد.

2- بازی های یک گروه باید در یک استادیوم برگزار شود.

3- دولت میزبان باید با کمترین محدودیت و بالاترین پروتکل های بهداشتی آماده باشد.

4- تامین استادیوم ها برای امکان برگزاری بازی های همزمان در یک گروه

5- تامین کمپ تمرینی برای هر دو تیم

6- در صورت حضور تماشاگران حقوق بلیت فروشی برای کشور میزبان است.

شرطی که نسبت به فصل گذشته حذف شده داشتن استادیوم های با تهویه مدرن است که در این فصل این شرط لازم نیست. مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 از تاریخ 26 فرودین آغاز می شود. بر اساس قرعه کشی اخیر لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس در گروه E با تیم های الریان قطر، گوای هند و برنده پلی آف 4 غرب (الوحده امارات - الزورای عراق) همگروه شده است. از آنجایی که هیچ تیم عربستانی حریف کننده ایران در این گروه نیست بنابراین پرسپولیس می تواند از طریق نامه نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبان گروه خودش باشد.

از قلم نیاندازید این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز بدون حضور تماشاگر برگزار می شود. به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی تیم ها باید بدون تماشاگر بازی کنند و این موضوع هم کمک می کند ما در ایران میزبان باشیم. پرسپولیس می تواند استادیوم آزادی را به عنوان استادیوم اصلی و استادیوم شهید دستگردی یا زمینی دیگر را به عنوان رزرو به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کند.

برای رعایت پروتکل های بهداشتی هم مسئله ای وجود ندارد چرا که تیم ها با هواپیما وارد ایران شده و مستقیم به هتل رفته و قرنطینه خواهند شد. این وسط فقط حمایت دولت و وزارت ورزش می ماند که خیلی می تواند کمک حال باشگاه پرسپولیس باشد. البته به شرطی که باشگاه استقلال خواستار میزبانی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پرسپولیس به 3 شرط می تواند میزبان گروه E باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس به 3 شرط می تواند میزبان گروه E باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید