آخرین شرایط ورود سهام سرخابی ها به بورس

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، تهران (پانا) - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت پیگیری ورود سهام باشگاه های پرسپولیس و استقلال به بورس از مدت ها قبل در حال انجام است و مراحل زیادی برای نهایی شدن این اقدام اجرا شده است.

آخرین شرایط ورود سهام سرخابی ها به بورس

به گزارش ایرنا، محمدعلی دهقان دهنوی در جمع وبلاگ کوجی هامی در زمینه آخرین شرایط بورسی شدن سهام سرخابی ها با بیان اینکه پذیرش این شرکت ها از مدت ها قبل در حال انجام است و تا به امروز پذیرش بخشی از آن انجام شده است، گفت: تلاش ما ورود شرکت هایی به بورس است که ساختار اقتصادی مناسبی داشته باشند. در این راستا ملاحظات و مشکلاتی در مورد ورود این دو تیم به بورس وجود دارد که درصدد رفع شدن آن هستیم.

عوامل موثر در افزایش شاخص بورس

دهقان دهنوی همچنین به عوامل رشد اخیر شاخص بورس اشاره کرد و گفت: سازمان بورس به هیچ نام درباره صعود و نزول شاخص بورس اظهار نظر نمی کند؛ موضوع قابل اهمیت برای سازمان بورس، وجود شفافیت و انصاف در بازار است که در این زمینه وظیفه سازمان، نظارت برای فراهم شدن این شرایط است.

رییس سازمان بورس معتقد است که شاخص بورس تابعی از تحولات اقتصادی کلان کشور، مسائل درون شرکت ها و بنگاه ها است و هر گونه اتفاقی می تواند به شدت فرایند معاملا بازار سهام را تحت تاثیر خود قرار دهد.

زمان پرداخت سود سهام عدالت

دهقان دهنوی در ادامه به آخرین شرایط آزادسازی به جای مانده سهام عدالت اشاره کرد و گفت: 40 درصد به جای مانده سهام عدالت در آینده آزادسازی می شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد واریز به جای مانده سود سهام عدالت گفت: بخشی از عدم پرداخت سود سهام عدالت ناشی از افزایش سرمایه شرکت ها بود و در این میان با شرکت هایی که سود خود را پرداخت نکرده اند به طور حتم از نظر انضباطی برخورد می شود.

وی گفت: اندازه سود به جای مانده کم است و با توجه به اینکه پرداخت سود سال 99 نزدیک است، بنابراین به جای مانده سود سهام عدالت با سود سال 1399 پرداخت می شود.

دهقان دهنوی در ادامه به فروش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: همچنان امکان فروش بلوکی سهام عدالت مانند قبل وجود دارد اما متاسفانه در ماه های قبل خریدار نداشت و اکنون با توجه به وجود خریدار بالقوه فروش بلوکی امکان پذیر است.

رییس سازمان بورس گفت: سهام عدالت چند ماه است که فروش نرفته است، در این زمینه اطلاع رسانی شد تا افرادی که درخواست فروش داده بودند، در خواست خود را بررسی کنند زیرا همچنان امکان لغو فروش سهام این افراد وجود دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آخرین شرایط ورود سهام سرخابی ها به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط ورود سهام سرخابی ها به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید