5 فریم از جنجالی ترین تقابل های استقلال و سپاهان

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، حساس ترین دیدار هفته، بازی استقلال و سپاهان است. دو تیمی که بیشترین امیدگل فصل را ایجاد کردند و احتمالا باید منتظر دیداری پرموقعیت باشیم. این دو تیم از قبل هم دیدار های جذابی داشتند. سپاهان با دریافت 52 گل از استقلال، از هیچ تیمی به این اندازه گل نخورده است. استقلال هم با 29 شکست از سپاهان، از هیچ تیمی بیشتر از این شکست نخورده است. حسین حسینی هم از هیچ تیمی بیشتر از سپاهان گل نخورده است. به همین بهانه 5 فریم خاطره انگیز از تقابل این دو تیم را مرور می کنیم.

5 فریم از جنجالی ترین تقابل های استقلال و سپاهان

روزی که مهدی رحمتی پنالتی زد!

نیمه نهایی جام حذفی فصل 92-91 بود. دیداری که فرشید طالبی خیلی زود اخراج شد. استقلال پیروز به شکست سپاهان 10 نفره نشد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. در پنالتی ها، مهدی رحمتی پنالتی احمد جمشیدیان را مهار کرد. استقلال در یک قدمی صعود به فینال قرار گرفت. رحمتی در تصمیمی احساسی، خودش پشت توپ رفت و پنالتی اش را هدر داد. دیداری که در نهایت استقلال برد و راهی فینال شد.

گل به خودی که منجر به قهرمانی شد!

لیگ دوازدهم، استقلال و سپاهان در کورس قهرمانی بودند. سپاهان در صورت برد در بازی رودررو، می توانست با عبور از استقلال، در صدرجدول قرار بگیرد. تلاشی که تا دقیقه (3+90) هم نتیجه داد و سپاهان با یک گل از استقلال پیش بود. گل به خودی محسن ایران نژاد، مدافع وقت سپاهان همه معادلات را به هم زد. گلی که باعث شد استقلال صدر را از دست ندهد و در نهایت قهرمان شود.

دیرهنگام ترین گل تاریخ استقلال

وینفرید شفر - امیر قلعه نویی؛ کورسی که برای قهرمانی شکل گرفته بود. استقلال با گل دقیقه 97:01 آیاندا پاتوسی، تیم شفر را در کورس نگه داشت. این دیرهنگام ترین گل استقلال در تاریخ لیگ برتر بود. با این برد، استقلال به رده سوم صعود کرد و سپاهان با 46 امتیاز در به رده چهارم رفت.

فرهاد مجیدی، انتقام نقل وانتقالات را از قلعه نویی گرفت!

امیر قلعه نویی با جدایی از استقلال، راهی سپاهان شده بود. در این انتقال، قلعه نویی ستاره های استقلال را هم با خودش به سپاهان برد. اتفاقی که حساسیت بازی را دو چندان کرد. در این بازی، استقلال با درخشش فرهاد مجیدی و میلاد میداوودی و گلی که آخر تعیین نشد آرش برهانی زد یا عنایتی به اشتباه وارد دروازه خودی کرد، پیروز به برد 4 بر 3 در این دیدار جنجالی شد.

هند کی روش و شادی نورافکن

دیدار رفت لیگ نوزدهم این دو تیم هم جنجالی دنبال شد. جایی که استقلال با یک گل عقب بود، هروویه میلیچ از روی کرنر سانتر کرد و کی روش استنلی در پرش به آسمان، به جای ضربه سر با دست توپ را دفع کرد و جنجال بزرگی آفرید. محمدحسین زاهدی فر، داور مسابقه این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. استقلال در ادامه 2 گل زد و فاصله ای با کسب 3 امتیاز نداشت. تا اینکه امید نورافکن در دقایق پایانی، دروازه استقلال را باز کرد و شادی بی حد و حصری داشت و باعث دلخوری هواداران استقلال شد.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "5 فریم از جنجالی ترین تقابل های استقلال و سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فریم از جنجالی ترین تقابل های استقلال و سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید