31 رنگ اتاق خواب که باعث می شوند صبح ها شادتر بیدار شوید

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، زود بیدار شدن و جدا شدن از رختخواب، مخصوص در فصل پاییز و زمستان، اصلا مجذوب کننده نیست و معمولا افراد با ناراحتی این کار را انجام می دهند. یکی از راه های کاهش این احساس بد در صبح ها، دکوراسیون اتاق خواب با رنگ ها و نورهایی است که تأثیر مثبتی بر خلق وخو دارند. رنگ اتاق خواب می تواند اولین احساس را در لحظه بیدار شدن در ما فعال کند، پس باید از رنگ هایی که ما را راضی تر و پرانرژی تر می نماید استفاده کنیم.

31 رنگ اتاق خواب که باعث می شوند صبح ها شادتر بیدار شوید

امروز در وبلاگ کوجی هامی مگ می خواهیم 31 رنگی که باعث می گردد صبح ها شادتر و پرانرژی تر بیدار شوید را معرفی کنیم.

1. قرمز لاکی

این رنگ اتاق خواب را پرانرژی، آرامش بخش و دوست داشتنی می نماید. اگر در کنار رنگ های روشن و براق، مثل سقف یا کف پوش سفید، استفاده گردد جلوه بیشتری خواهد داشت. این رنگ بسیار شیک است و اتاق خواب شما را به فضایی نو تبدیل می نماید.

2. کمی قرمز روشن

دیوارها و ملافه ها را سفید کنید و از کف پوش، پتو و چند بالش را قرمز بهره ببرید. یا می توانید همین ترکیب را برعکس کنید. یعنی دیوارها و ملافه ها را قرمز روشن کنید و بقیه وسایل را با رنگ سفید انتخاب کنید.

3. صورتی آدامسی روشن

صورتی روشن شبیه به صورتی آدامسی یک انتخاب جسورانه و پرانرژی است. این رنگ روحیه جوانی و شور و شوق را به شما منتقل می نماید. در کنار این رنگ اگر از کمد و وسایل با طرح گلدار بهره ببرید دکوراسیونی بسیار زیبا خواهید داشت.

4. صورتی رژگونه ای

با این رنگ اتاق خواب شما نه قرمز است نه صورتی، رنگی بین این دو رنگ با گرما و شادابی مناسب است. این رنگ بسیار زنانه و شیک است و احساس لطافت را به شما منتقل می نماید.

5. مرجانی

هیچ رنگی به اندازه رنگ مرجانی احساس شادی ایجاد نمی نماید. این رنگ از دسته رنگ های گرم و روشن است که در کنار رنگ های سرد و خنثی، مثل خاکستری تیره، بسیار زیبا و انرژی بخش است. بعلاوه وقتی نور به آن می تابد جلوه خاصی به خود می گیرد.

6. هلویی

استفاده از رنگ هلویی در کنار دیوارهای سیاه یا سفید تضاد چشم نوازی را ایجاد می نماید. اگر فرش و ملافه ها را به این رنگ انتخاب کنید زیبایی اتاق خوابتان را چند برابر نموده اید. صورتی رژگونه ای، آبی استیل و حتی قرمز روشن هم می تواند ترکیب بسیار زیبایی با هلویی ایجاد کند. کرم مثل بژ رنگی قابل اعتماد، همه کاره، گرم و ملایم است و از دسته رنگ های خنثی است که می تواند فضای اتاق خواب را روشن و گرم کند. این رنگ می تواند احساس پیاده روی در ساحل شنی را در فکر ایجاد کند. بعلاوه با ترکیب این رنگ با رنگ های شاد می توانید فضایی کلاسیک و پرانرژی ایجاد کنید.

7. بژ تیره

برای اینکه فضای اتاق خوابتان گرم به نظر برسد نیازی به تغییر دکوراسیون یا رنگ کردن همه دیوارها، کافی است یک دیوار را بژ تیره کنید. این رنگ گرم و خنثی می تواند آبی، سفید و خاکستری را گرم تر و قهوه ای و کرم را سردتر کند.

8. قهوه ای سفالی

اگر دیوارهای اتاق خواب را با قهوه ای سفالی رنگ کنید احساس می کنید که از آن ها گرما تراوش می نماید. این رنگ می تواند احساسات قوی را در شما بیدار کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به رنگ های پاستیلی یا نئونی علاقه ندارند این رنگ مخصوص شما است.

9. اُکر و سبز

اگر دیوارهای اتاق خواب را رنگ خردلی یا اکر بزنید و از ملافه و پرده سبز یا کله غازی بهره ببرید اتاقی با فضای گرم و پرانرژی خواهید داشت. دکوراسیونی که با این ترکیب رنگی تهیه می گردد احساس سرزندگی و غنا را به شما منتقل می نماید.

10. زرد لیمویی

لیمویی همواره انتخاب خوبی برای ایجاد فضایی پرانرژی است و ترکیب آن با رنگ های مکمل یا متضاد می تواند زیبایی بیشتری ایجاد کند. مثلا ترکیب زرد لیمویی و خاکستری می تواند فضایی شاد ایجاد کند که گرما و انرژی در آن جریان دارد.

11. سبز و طلایی

اگر لوازم داخل اتاق را به رنگ سبز انتخاب کنید و کاغذ دیواری روشن و طلایی انتخاب کنید می توانید یک دکوراسیون خیره نماینده و رنگارنگ برای اتاق خواب ایجاد کنید. برای تکمیل این ترکیب با شکوه می توانید چند تابلوی نقاشی هم به دیوار نصب کنید تا فضایی کلاسیک و مثبت داشته باشید.

12. سبز دریایی تیره

به جای اینکه دیوارها را رنگ کنید، این بار سقف را به رنگ سبز مریم گلی در آورید تا سایه این سبز زیبا در اتاقتان وجود داشته باشد. این رنگ می تواند احساس آرامش، امید و سرزندگی را در شما ایجاد کند.

13. خاکستری سبز

رنگ خاکستری سبز رنگی است که به اتاق شما حال و هوای کلاسیک سبک می دهد. اگر سرویس خواب شما طراحی منحنی دارد می توانید از این رنگ برای دیوارها بهره ببرید و با چند قاب عکس ساده و پارچه هایی با رنگ های مکمل فضایی گرم و دنج ایجاد کنید. رنگ خاکستری سبز با تغییر اندازه تابش نور به رنگ های مختلف دیده می گردد. شما در ساعات مختلف روز می توانید رنگ های آبی، سبز و خاکستری روشن رو روی دیوارهای خود ببینید.

14. سبز خاکی

این رنگ با سایه ای از سبز و الهام از طبیعت، می تواند احساس آرامش را به شما منتقل کند. اگر از این رنگ برای دیوارها استفاده می کنید حتما برای ملافه ها، پرده و تمام وسایل اتاق به سراغ رنگ های مکمل بروید تا بتوانید احساس سبکی و آرامش را به خوبی دریافت کنید.

15. سبز نعنایی

دیوارهایی به رنگ سبز نعنایی در کنار سرویس خواب به رنگ چوب روشن و روتختی قلاب بافی سبک می تواند چشم انداز ای شبیه به یک نقاشی کلاسیک ایجاد کند. اگر از این رنگ برای اتاق خوابتان استفاده می کنید با جزئیاتی مثل جایگاه چوبی و گلدان های نقاشی شده، اتاقی خنک و شاداب ایجاد کنید.

16. آبی نفتی درخشان

رنگ آبی نفتی درخشان روی دیوارها در کنار پارچه هایی با طرح های شلوغ می تواند یک اتاق خواب منحصربه فرد و زنده ایجاد کند. درخشندگی رنگ آبی نفتی به اتاق شما جلوه ای شبیه به جعبه جواهرات می دهد و در آن احساس خاص بودن خواهید داشت.

17. آبی نفتی مات

آبی نفتی مات همان احساسات و انرژی آبی نفتی درخشان را به شکل ملایم تری منتقل می نماید. این رنگ را می توانید به تمام اتاق یا فقط به سقف بزنید، در هر حال همین احساس را منتقل می نماید.

18. آبی نفتی تیره

اگر در پی یک اتاق خواب متعادل و آرام هستید دیوارها را آبی نفتی تیره کنید، سقف را سفید و از ملافه ها و پرده با پارچه های طرح دار بهره ببرید. این ترکیب تضاد چشم نوازی ایجاد می نماید و در اتاق خوابتان احساس راحتی خواهید کرد.

19. آبی متالیک

آبی متالیک فضایی شیک ایجاد می نماید و اگر با جزئیاتی مثل گل ها ترکیب گردد جشم نواز می گردد. این رنگ با تمام سبک ها و طرح ها هم خوانی دارد و راحت می توانید در هر قسمت از دکوراسیون از آن بهره ببرید.

20. آبی کبالت

رنگ های درخشنده بیان نماینده احساس جسارت است و اگر در اتاق خواب از آن بهره ببرید نور اتاق را کم نموده و سایه ای نیمه تاریک و دنج ایجاد می نماید.

21. آبی گچی روشن

آبی گچی روشن نیرو بخش و سرشار از احساس تازگی است. با استفاده از این رنگ در دیوارها با تغییر نور در طول روز سایه های مختلفی از آبی را در گوشه و کنار اتاق می بینید و همواره اتاقی پر انرژی، سرزنده و درخشان خواهید داشت.

22. آبی آسمانی

آبی آسمانی بدون اینکه فضا را تنگ و تاریک کند، چشم را تحت تأثیر قرار می دهد. این رنگ در اتاق خواب شما حس انسجام و قوی بودن ایجاد می نماید. پس اگر می خواهید صبح ها پرانرژی از خواب بیدار شوید از این رنگ در اتاق خوابتان بهره ببرید.

23. آبی خاکستری روشن

رنگ آبی ملایم اصلی ترین عنصر برای ایجاد یک اتاق خواب پر از احساس آرامش است. این رنگ رویایی در هر فضایی استفاده گردد آن را به یک مکان پر از آرامش و سکون تبدیل می نماید، پس چه جایی برای استفاده از آن بهتر از اتاق خواب؟ اگر دیوارها را آبی خاکستری روشن می کنید می توانید از روتختی و پرده کتانی و جایگاه چوبی ظریف در اتاق خواب بهره ببرید تا آرامش و سبکی را چندین برابر احساس کنید.

24. یاسی روشن

یاسی روشن در اولین نگاه تصویر اسطوخودوس را به یاد می آورد. این رنگ آرامش و انرژی با سطح پایین را از خود منتشر می نماید. با ترکیب یاسی و رنگ های پاستیلی می توانید یک اتاق خواب شاد، سبک و روشن داشته باشید.

25. بنفش چرک

بنفش و مشکی ترکیبی کلاسیک برای اتاق خواب است اما به نظر ترکیب آرامی نیست و همراه خود انرژی و هیجان زیادی دارد. اما اگر از ترکیب بنفش چرک برای دیوارها و خاکستری برای ملافه ها و پرده ها بهره ببرید و از تخت و قفسه های فلزی با رنگ سرد بهره ببرید می توانید اندازه انرزی اتاق را کم کنید. اگر می خواهید فضای اتاقتان کمی تأثیرگذاری بیشتر داشته باشد می توانید از عناصر کوچک به رنگ مشکی بهره ببرید.

26. بنفش درباری

اگر اتاقتان زیادی روشن است و از اولین تا آخرین اشعه های خورشید از پنجره اتاقتان وارد می گردد، بهتر است از رنگ بنفش درباری برای دیوارها بهره ببرید. این رنگ می تواند نور را به خودش جذب نموده و اتاق را دنج اما پرانرژی کند.

27. صورتی روشن و اسطوخودوسی

مسیری که به اتاق خواب منتهی می گردد را رنگ بنفش اسطوخودسی بزنید و اتاق خوا برا صورتی روشن کنید. اگر کف را سفید یا مشکی کنید، از میز چوبی با رنگ تیره و ملافه های قرمز بهره ببرید فضایی پر از احساسات گرم و درخشنده خواهید داشت.

28. خاکستری

اگر سقف و کف اتاق خواب را خاکستری کنید و از پرده و ملافه های آبی و بنفش بهره ببرید فضایی کاملا رمانتیک خواهید داشت.

29. خاکستری روشن

رنگ های خاکستری خیلی روشن، سبز و نیلی در کنار هم فضایی خنثی و ملایم ایجاد می نمایند. اگر در کنار این ترکیب از رنگ سفید هم بهره ببرید فضایی آرام تر خواهید داشت و چشمتان با تماشا این رنگ ها استراحت خواهد نمود.

30. سفید

رنگ سفید همواره سادگی را بیان می نماید. اگر در اتاقی با دیوارهای سفید از دکوراسیون با رنگ خنثی بهره ببرید احساس خواهید کرد که زمان کندتر می گذرد. بعلاوه با ترکیب رنگ های مختلف در بین رنگ های خنثی می توانید فضایی آرام اما پراز احساس سرزندگی و آزادی ایجاد کنید.

31. مشکی مات

در حالی که از رنگ های روشن و متنوع برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده می گردد، از رنگ مشکی تیره هم می توان برای کوچک تر نشان دادن فضا و ایجاد یک اتاق دنج استفاده کرد. بعلاوه اگر فضای کوچکی را با مشکی مات رنگ کنید احساس قدرت را در آن به جریان خواهید انداخت. این رنگ حال وهوای مناسبی برای اتاق خواب ایجاد می نماید و با حضور در آن، احساس خاص و صمیمی خواهید داشت. احساسی که هرگز با رنگ های روشن به آن نمی رسید.

مرور کلی

همان طور که می دانید رنگ ها تأثیر مستقیم بر خلق وخوی افراد دارند و می توان با یاری آن ها روحیه را تغییر داد. پس می توان از همین خاصیت رنگ ها استفاده نموده و کسل بودن صبح ها را به سرزندگی و شادی تبدیل کرد. با استفاده از رنگ های ذکر شده در دکوراسیون اتاق خواب می توانید به محض باز کردن چشم ها در صبح، خود را در معرض انرژی ها و احساسات خوب و مثبت قرار دهید.

منبع: housebeautiful

منبع: دیجیکالا مگ

به "31 رنگ اتاق خواب که باعث می شوند صبح ها شادتر بیدار شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "31 رنگ اتاق خواب که باعث می شوند صبح ها شادتر بیدار شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید