کوتاهتر شدن روزها، احتمال افسردگی فصلی را تشدید می نماید؟

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، فصل پاییز و کوتاهتر شدن روز می تواند باعث گردد که بعضی افراد افسردگی زمستانی را احساس نمایند.

کوتاهتر شدن روزها، احتمال افسردگی فصلی را تشدید می نماید؟

به گزارش ایسنا، اکنون یک متخصص، اطلاعاتی مفید در خصوص افسردگی فصلی که در ماه های سرد و تاریک سال به وجود می آید، ارائه نموده است. این بیماری که به عنوان اختلال عاطفی فصلی (SAD) نیز شناخته می گردد، می تواند منعکس نماینده تغییر در سطح سروتونین بوده و با افسردگی مرتبط باشد.

جنی لارسون (Jeannie Larson)، استاد دانشگاه مینه سوتا گفت: طبق گزارش سازمان ملی سلامت روان آمریکا، علائم افسردگی فصلی می تواند مشابه علائم اختلال افسردگی باشد. گاهی اوقات تشخیص SAD از انواع دیگر افسردگی سخت است.

به گفته لارسون، تشخیص افسردگی فصلی تنها پس از دو وقوع متوالی افسردگی که هر سال در یک زمان آغاز و سرانجام می گیرد و فرد در سایر زمان های سال هیچ علامتی ندارد، قابل تشخیص است.

نتایج مطالعه ای که در سال 2013 انجام گرفت، نشان داد در حالیکه حدود پنج درصد جمعیت ایالات متحده اختلال عاطفی فصلی را تجربه می نمایند، این رقم در عرض های جغرافیایی شمالی به 10 درصد می رسد.

نرخ ابتلا به اختلال عاطفی فصلی در زنان بالاتر است که علائم آن بیشتر در فاصله 20 تا 30 سالگی مشاهده می گردد. بعلاوه علائم آن عبارتند از افسردگی، اضطراب، تغییرات خلقی، مسائل خواب، تغییر در عادات غذایی و بی حالی.

این اختلال ممکن است به صورت احساس بدبختی، گناه، ناامیدی، کاهش علاقه به فعالیت داشتن و از دست دادن عزت نفس ظاهر گردد. فرد ممکن است احساس تنش داشته باشد یا نتواند استرس را تحمل کند. علائم دیگر نیز می تواند شامل افزایش اشتها، تمایل به اجتناب از برقراری ارتباطات اجتماعی و اختلال در خواب باشد.

به گزارش هلث دی نیوز، با آغاز زمستان ممکن است علائم فرد مبتلا به اختلال عاطفی فصلی بدتر گردد و به علت استرس های مداوم ناشی از همه گیری، احساس انزوا یا اضطراب بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد.

منبع: فرارو

به "کوتاهتر شدن روزها، احتمال افسردگی فصلی را تشدید می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوتاهتر شدن روزها، احتمال افسردگی فصلی را تشدید می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید