کارت های بانکی تجمیع می شوند

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در برنامه هفتم توسعه، تجمیع کارت های خدماتی و بانکی از مجلس شورای اسلامی درخواست شده که در کمیسیون تلفیق برنامه نیز با آن موافقت شده است.

کارت های بانکی تجمیع می شوند

به گزارش ایرنا، هاشم کارگر با بیان اینکه یکی از اهداف ایجاد کارت هوشمند ملی این است که مرجع بسیاری از خدمات در کشور قرار گیرد، گفت: طی سال های گذشته به علت فقدان پوشش مناسب کارت های هوشمند ملی در مسائل گوناگون، به طور جدی به آن پرداخته نشد.

رئیس سازمان ثبت نام احوال کشور افزود: یکی از درخواست هایی که در برنامه هفتم توسعه از مجلس شورای اسلامی داشتیم و تا این مرحله با آن موافقت شده، بحث تجمیع کارت های خدماتی و بانکی است.

معاون وزیر کشور توضیح داد: تفاهمنامه ای با بانک ملی به عنوان نخستین بانک در این زمینه امضا شده است؛ مراحل اجرایی آن پس از تدوین برنامه مورد احتیاج سازمان ثبت احوال با بانک ملی، شروع خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: این اقدام بسیاری از هزینه های جاری کشور و مردم را برای دریافت خدمات کم کنیم.

کارگر درباره دریافت کپی از مدارک هویتی در ادارات اظهار کرد: سازمان ثبت احوال، سرویس های الکترونیکی هویتی به ادارات ارائه شده و احتیاج به دریافت فیزیکی مدارک از سوی هیچ یک از دستگاه های دولتی و عمومی وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: قانون نیز ادارات را از دریافت مدارک منع نموده و اگر دستگاهی این اقدام را انجام می دهد، تخلف است؛ زیرا کپی دریافتی هیچ استفاده ای ندارد؛ بنابراین مردم به هیچ وجه احتیاجی به ارائه کپی مدارک خود ندارند و دستگاه ها نیز مجاز به دریافت کپی مدارک نیستند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره اختلال در سامانه این سازمان، توضیح داد: با توجه به اینکه به 200 دستگاه در 200 هزار نقطه کشور خدمات ارائه می کنیم و سرویس یکپارچه است، لذا در صورت وجود اختلال، همه دستگاه ها در خدمات رسانی دچار مشکل می شوند.

کارگر گفت: بنا به اذعان وزارت ارتباطات، سازمان ثبت احوال به عنوان دومین دستگاه در استعلامات الکترونیک معرفی گردید که ناشی از پایدار بودن سرویس های هویتی سازمان ثبت احوال است. چنانچه اختلالی ایجاد گردد، به وسیله پرتال سازمان اطلاع رسانی می گردد.

وی تأکید کرد: چنانچه مردم در ادارات و دستگاه ها با چنین مسئله ای روبه رو می شوند، به ما اعلام نمایند و تا آن را پیگیری و با متخلف برخورد کنیم.

منبع: فرارو

به "کارت های بانکی تجمیع می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت های بانکی تجمیع می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید