سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستان

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا که از تشدید حملات هوایی علیه طالبان خبر داده بود، برای نخستین بار در سفری از پیش اعلام نشده وارد افغانستان شد.

سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کوجی هامی، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده برای نخستین بار از منصوب شدنش به این سمت، در سفری غیرمنتظره وارد کابل شد.

وی اواخر خردادماه سالجاری پس از آن که پاتریک شاناهان به دلیل آنچه دلایل خانوادگی عنوان شد از سرپرستی وزارت دفاع آمریکا استعفا کرد، از سوی دونالد ترامپ به عنوان جایگزین وی منصوب شد.

از زمان استعفای جیمز متیس وزیر دفاع سابق آمریکا در سرانجام سال 2018 (اوایل دی ماه 97)، این وزارتخانه توسط شاناهان و اسپر به عنوان سرپرست اداره می شد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا چندی قبل گفت که پس از فروپاشی گفت وگوها با طالبان آمریکا حملاتش را علیه طالبان افزایش داده است.

وی گفت: افزایش حملات هوایی در افغانستان به دستور ترامپ و در نتیجه تشدید حملات طالبان در این کشور انجام شده است.

این نخستین اظهارات عمومی پنتاگون درباره تشدید حملات هوایی آمریکا در افغانستان بود و به گفته اسپر این حملات بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

ترامپ هفتم سپتامبر سالجاری میلادی در توئیتی از لغو دیدار مخفیانه با طالبان در کمپ دیوید و همچنین گفت وگوها با این گروه اطلاع داد.

وی دلیل آن را کشته شدن یک نظامی آمریکایی در حمله طالبان عنوان نمود.

اسپر ضمن خودداری از ارائه جزئیات درباره تشدید عملیات نظامی آمریکا در افغانستان گفت که این عملیات شامل حملات هوایی و زمینی می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر غیرمنتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید