سرمربی تیم فوتبال بانوان: دیگر تیمی را نمی توان دست کم گرفت

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، مریم آزمون، سر مربی تیم ملی فوتبال زیر 23 سال گفت: تمرینات تیم عصر دیروز خاتمه یافت و بازیکنان پس از استراحتی کوتاه از 24 آبانماه دور جدید تمرینات خود را از سر خواهند گرفت تا در رقابتهای کافا عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان: دیگر تیمی را نمی توان دست کم گرفت

وی گفت: بازیکنان نهایی را روز 28 آبانماه معرفی می کنیم. عملکرد بازیکنان در این اردو قابل قبول بود و تک تک بازیکنان برای اینکه در تیم ملی باشند سعی کردند بهترین تمرین را پشت سر بگذارند.

وی در مورد شناخت از حریفان گفت: با توجه به اینکه تیم ها در سطح آسیا رشد خوبی دارند، نمی توان دیگر حریفی را دست کم گرفت. اکنون تیم ضعیف دیگر وجود ندارد. تمامی تیم ها مرتبا با توجه به برنامه ریزی که دارند سعی می نمایند که فرایند رو به رشد داشته باشند. این تورنمنت با حضور تیم های ترکمنستان ،ازبکستان، قرقیزستان ،تاجیکستان ترکمنستان و ایران برگزار می گردد . معتقدم شرکت در این تورنمنت به پیشرفت فوتبال ما یاری می نماید و باعث می گردد تا در یک مسابقه رسمی بازیکنان را ارزیابی کنیم. تاکتیک ها و برنامه های تیمی خود را اجرا کنیم و ببینیم در کجا ها ضعف داریم چه جاهایی باید بیشتر کار کنیم و برای برنامه ریزی های خود هوشمندانه تر و هدفمند تر عمل کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 23 سال در ادامه اعلام کرد: سال قبل در این مسابقات شرکت کردیم و محدودیت سنی داشتیم.سال جاری چند هدف را دنبال می کنیم که اولین و مهم ترین هدفمان کسب تجربه برای بازیکنان جوان است . احتمالا از حضور 5 بازیکن با تجربه از بزرگسال در این تیم استفاده میکنیم که همین امر می تواند قدرت تیم ما را در این بازیها بیشتر کند و بازیکنان بزرگسال با استفاده از تجربیات و کیفیت شان میتوانند راهنما و پشتیبان خوبی برای جوانان باشند.

وی در انتها در مورد حضور کادر فنی تیم زیر 23 سال بانوان در تمرین تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: حضورمان در تمرین باعث خوشحالی بود. باید تعاملات خود را با کادر فنی تیم ملی فوتبال بزرگسالان بیشتر کنیم و از تجربیات فنی مارک ویلموتس، سرمربی تیم استفاده کنیم. با فلسفه کاری وی بیشتر آشنا شویم و در برنامه کاری خود پیشرفت داشته باشیم. از لحاظ فکری و علمی بتوانیم پیشرفت کنیم تا تیم های بهتری را بسازیم و این امر زمانی میسر می گردد که فعالتیهای تمرینی و فلسفه کاری وی را از نزدیک آنالیز کنیم. طرز فکر مربیان ملی با باشگاهی بسیار متفاوت است. مربیان ملی در مدت زمان کوتاه بازیکنان را در اختیار دارند و بدون شک نوع هدفمندی و برنامه ریزی آنها متفاوت است. امیدوارم این فرایند ادامه دار باشد تا ما بتوانیم در جهت رشد و گسترش ورزش بانوان از علم و تجربیات سرمربی تیم ملی فوتبال استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرمربی تیم فوتبال بانوان: دیگر تیمی را نمی توان دست کم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم فوتبال بانوان: دیگر تیمی را نمی توان دست کم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید