دیدنی ترین عکس ها از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در سراسر دنیا

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، گرفت ماه یا خسوف سه شب پیش در شامگاه 15 می 2022 چشم انداز ای دیدنی ایجاد کرد. در آن شب، دنیا شاهد یک ماه گرفتگی کامل بود. رنگ گلگون ماه در این شب باعث شد که چشم انداز آن به صورت Super Flower Blood Moon توصیف گردد.

دیدنی ترین عکس ها از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در سراسر دنیا

این رویداد طولانی ترین ماه گرفتگی کامل در 33 سال گذشته بود و در اروپای غربی، آمریکای مرکزی و جنوبی، بیشتر آمریکای شمالی و بیشتر آفریقا کاملاً قابل مشاهده بود. کل این مراسم تقریباً پنج ساعت به طول انجامید. در ایران طبیعی بود که به خاطر قابل مشاهده نبودن و به علاوه آلودگی هوا و مسائل این روزها، این خبر بازتاب زیاد پیدا نکرد.

در آن شب برای حدود 85 دقیقه، ماه به طور کامل در سایه زمین زمین نهاده شد. با این حال، ماه کاملا تاریک دیده نشد و به یک گوی قرمز مایل به نارنجی تبدیل شد، از این رو ماه خونی نامیده شد. این پدیده زمانی رخ می دهد که نور خورشید به زمین می تابد و از جو ما می گذرد و سپس به ماه می رسد. (این همان چیزی است که رنگ خاص غروب خورشید را ایجاد می نماید).

اما گویا اگر این رنگ زیبا برای دیدنی کردن خسوف کافی نبود. علاوه بر این ماه در این شب بزرگ تر از معمول دیده شد و در نزدیکترین فاصله خود از زمین نهاده شد.

این رویداد توجه عکاسان زیادی را به خود جلب کرد. نمونه هایی از عکس های فوق العاده ای که این عکاسان در شبکه های اجتماعی مانند توییتر - اینستاگرام و ردیت با ما به اشتراک گذاشته اند را می توانید در اینجا ببینید.

منبع

منبع: یک پزشک

به "دیدنی ترین عکس ها از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در سراسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی ترین عکس ها از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در سراسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید