حرکت به سمت عدالت فرهنگی در طرح پاییزه کتاب⁩

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب توییتری خود حرکت به سمت عدالت فرهنگی و توجه به شهرهای کمتر پیشرفته را وجه تمایز این دوره از طرح پاییزه کتاب بیان کرد.

حرکت به سمت عدالت فرهنگی در طرح پاییزه کتاب⁩

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب توییتر خود نوشت: در آخرین ساعات طرح پاییزه کتاب⁩، بیش از 425 هزار کتاب به مبلغ حدود 280 میلیارد ریال از کتاب فروشی های کشور خریداری شده است.

حرکت به سمت عدالت فرهنگی و توجه به شهرهای کمتر پیشرفته وجه تمایز این دوره نسبت به دوره های قبل بود و طرح به مدت5 روز دیگر در این شهرها ادامه خواهد داشت.

یادآور می گردد، پاییزه کتاب 1400، از 29 آبان شروع شد و تا سوم آذر در شهرهای بزرگ، به سرانجام رسید و تا سرانجام این روز، بیش از 423 هزار جلد کتاب، به ارزش بیشتر از 28 میلیارد تومان به فروش رسید. در این میان 14 درصد از کل فروش طرح پاییزه به تهران اختصاص داشته است و بیش از 63 هزار جلد کتاب به مبلغ بیش از 4 میلیارد تومان به فروش رسیده است. رتبه دوم در میان استان ها، متعلق به استان خراسان رضوی است که بیش از 50 هزار جلد کتاب، به ارزش بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون تومان، آمار فروش آنها بوده است، اصفهان نیز با 36 هزار و 784 جلد کتاب به مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون تومان، در جایگاه سوم است، استان های قم و فارس در رتبه های بعدی قرار دارند.

طرح های فصلی کتاب، مدت هاست به یکی از عادت های فرهنگی کشور تبدیل شده است، مخاطبان فرهنگی، در شروع هر فصل منتظر خبر این رویداد فرهنگی و اتفاقات مهم پیرامون آن هستند و در آبان ماه که هفته کتاب، همه چیز را به سوی این رویداد می کشد، عطر کتاب همه کشور را در بر می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حرکت به سمت عدالت فرهنگی در طرح پاییزه کتاب⁩" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت به سمت عدالت فرهنگی در طرح پاییزه کتاب⁩"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید