جنگ ستارگان هم حریف آواتار 2 نشد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، ساخته نو جیمز کامرون پس از پشت سر گذاشتن فروش 2.071 میلیارد دلاری جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد، حالا به رتبه چهارمین فیلم پرفروش تمام دوران دست یافته است و به این معنی است که کامرون ساخت سه فیلم از چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بر عهده داشته است.

جنگ ستارگان هم حریف آواتار 2 نشد

به گزارش ایسنا، هم اکنون قسمت اول آواتار محصول سال 2009 با 2.92 میلیارد دلار در رتبه نخست فروش تاریخ سینما قرار گرفته است و پس از آن انتقام جویان: آخر بازی با 2.79 میلیارد دلار و تایتانیک دیگر ساخته کامرون هم با 2.194 میلیارد دلاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

تحلیلگران گیشه بر این باورند که آواتار: راه آب در نهایت از تایتانیک پیشی خواهد گرفت، حتی اگر نسخه بازسازی شده سه بعدی تایتانیک هفته آینده و به مناسبت روز ولنتاین دوباره منتشر گردد.

آواتار 2 از زمانی که در اواسط دسامبر در سینما های سراسر دنیا اکران شد، پس از آن چیزی که بعضی آن را افتتاحیه متوسطی می دانستند، همه انتظارات را برآورده نموده است و به عنوان مثال، این فیلم به راحتی در این آخر هفته در آمریکای شمالی با اکران داخلی فروش 15 میلیون دلاری را از محل 3600 سالن کسب کرد تا برای هفتمین هفته پیاپی صدرنشین گیشه آمریکای شمالی باقی بماند.

جیمز کامرون طی 25 سال گذشته دو فیلم تایتانیک و پس از آن آوتار را به صدر لیست پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما رسانده است. آوتار: راه آب یکی از پرهزینه ترین فیلم های ساخته شده تمام ادوار است و خود کامرون پیش از این عنوان نموده بود برای این که این فیلم را یک موفقیت تجاری توصیف کنیم باید حداقل دو میلیارد دلار در گیشه بفروشد و هم اکنون در فاصله اندک تا رسیدن به فروش دو میلیارد دلاری قرار گرفته است.

در آواتار: راه آب بازیگرانی، چون سم ورتینگتون، زویی سالدانا، کیت وینسلت و سیگورنی ویور ایفای نقش می نمایند و به داستان بیش از یک دهه پیش از قسمت اول این فیلم می پردازد.

جیمز کامرون سال ها صرف ساخت و فیلم برداری دنباله های آواتار با بودجه میلیارد دلاری نموده است.

فیلمبرداری آواتار: راه آب در سال 2017 و همزمان با سومین فیلم از این مجموعه که قرار است در سال 2024 اکران گردد، شروع شد. او بعلاوه در حال کار بر روی فیلم چهارم و پنجم است که به ترتیب برای اکران در سال 2026 و 2028 برنامه ریزی شده است.

منبع: فرارو

به "جنگ ستارگان هم حریف آواتار 2 نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ ستارگان هم حریف آواتار 2 نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید