جشن سالانه اتحادیه ناشران بین الملل در نمایشگاه کتاب بولونیا

به گزارش وبلاگ کوجی هامی به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب کودک شهر بولونیا در کشور ایتالیا به صورت دیجیتال در حال برگزاری است و قرار است تا 17 ژوئن (27خرداد) ادامه داشته باشد. این نمایشگاه مهمترین رویداد بین المللی است که به انتشارات بچه ها و صنعت چند رسانه ای اختصاص داده شده است. در بولونیا، نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلمها، توزیع نمایندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می آیند تا با هم دیدار نمایند و به خرید و فروش حق حق نشر بپردازند و بهترین فعالان فراوری چند رسانه ای و چاپ و نشر کودک را بیابند و روابط و تعاملات جدیدی با بهبود روابط حرفه ای خود به دست آورند.

جشن سالانه اتحادیه ناشران بین الملل در نمایشگاه کتاب بولونیا

سال جاری اتفاق جدید نمایشگاه کتاب بولونیا برگزاری کنفرانسی به مناسبت صد و بیست و هفتمین سالگرد تاسیس اتحادیه ناشران بین الملل (IPA) بود که 14 ژوئن در سایت نمایشگاه به صورت مجازی برگزار گردید که ریچارد چارکین رئیس این اتحادیه در آن سخنرانی کرد. محتوای سخنرانی چارکین بر محور ایجاد قوانین و توسعه راهکارهای جدید در عرصه نشر و چاپ کتاب کودک با توجه به شرایط موجود دنیا بود.

اتحادیه ناشران بین الملل (IPA) سازمانی غیردولتی و خیریه متشکل از ناشران بسیاری از کشورهای دنیا است که در سال 1896 با هدف مبارزه با سانسور و حمایت از ناشران کشورهای مختلف دنیا تاسیس شد. دفتر مرکزی این سازمان در شهر پاریس فرانسه واقع شده است و در سال های گذشته کوشش اصلی خود را برای حفظ حقوق مولفین در دنیا متمرکز نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جشن سالانه اتحادیه ناشران بین الملل در نمایشگاه کتاب بولونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن سالانه اتحادیه ناشران بین الملل در نمایشگاه کتاب بولونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید