تازه ترین اخبار رویدادهای لبنان ، کاخ ریاست جمهوری در حلقه تدابیر شدید امنیتی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، نیروهای امنیتی در پی فراخوان روز گذشته معترضان لبنانی مبنی بر تجمع در برابر کاخ ریاست جمهوری در بعبدا تمام راه های منتهی به این محل را مسدود کردند.

تازه ترین اخبار رویدادهای لبنان ، کاخ ریاست جمهوری در حلقه تدابیر شدید امنیتی

به گزارش ایرنا از بیروت به نقل از شبکه المنار، همزمان با نهمین روز تظاهرات اعتراض آمیز در لبنان، نیروهای امنیتی این کشور از صبح امروز آدینه در اطراف کاخ ریاست جمهوری این کشور مستقر شده و تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ نموده اند.

از سوی دیگر شبکه المیادین گفت، تجمع کنندگان در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت تاکید نمودند، اگر مقاومت و ارتش نبود سرنموده داعش اکنون به کاخ ریاست جمهوری رسیده بود.

معترضان همچنین گفتند: تروریسم مالی آمریکا سعی دارد وارد تظاهرات معترضان شده و از آن سوء استفاده کند.

این تحولات در حالی است که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان قرار است ساعت چهار عصر امروز (به وقت محلی) در مورد تحولات داخلی این کشور سخنرانی کند.

ظهر روز گذشته میشل عون رئیس جمهور لبنان در سخنرانی خطاب به معترضان این کشور بر لزوم مبارزه با فساد و بازگرداندن اموال به غارت رفته تاکید نمود و بازنگری در دولت را خواهان شد.

پس از آن سعد حریری نخست وزیر لبنان در تماس با عون از دعوت او به بازنگری در دولت استقبال کرد.

با وجود طرح اصلاحات مالی که حریری هفته گذشته ارائه کرد و به تصویب هیات دولت رسید، معترضان همچنان به تجمعات خود در خیابان ها ادامه داده اند که این نشان می دهد از نظر آنان اصلاحات نخست وزیر کافی نیست.

در بیروت بیشتر تجمعات اعتراض آمیز در میدان ریاض الصلح در نزدیکی مقر نخست وزیر و نیز در مقابل بانک مرکزی در خیابان الحمراء که در قلب پایتخت قرار گرفته است، صورت می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تازه ترین اخبار رویدادهای لبنان ، کاخ ریاست جمهوری در حلقه تدابیر شدید امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اخبار رویدادهای لبنان ، کاخ ریاست جمهوری در حلقه تدابیر شدید امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید