برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، دریافت این مکمل ها باعث پیری سالم و افزایش سلامتی شما می گردد.

برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال

بعضی از مکمل های غذایی می توانند به شما یاری نمایند تا مواد مغذی ضروری را به اندازه کافی دریافت کنید. به عنوان مثال، مؤسسه ملی بهداشت شرح می دهد که ویتامین D و کلسیم باعث می گردد استخوان های شما قوی و سالم بمانند و اسید های چرب امگا 3 به دست آمده از روغن ماهی می تواند برای افرادی که با بیماری قلبی سروکار دارند مفید باشد. با این حال، با وجود مکمل های بسیار زیاد، تصمیم گیری برای اینکه کدام یک برای شما و احتیاج های شما برترین هستند - به خصوص با افزایش سن، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

منیزیم

اولین مورد در برترین مکمل های ما برای زنان بالای 50 سال، منیزیم است. منیزیم برای بسیاری از عملکرد های بدن، مانند عملکرد ماهیچه ها و اعصاب، فراوری انرژی، و یاری به استراحت و رسیدن به خواب سالم، کلیدی است. بعلاوه خستگی و خواب سالم دو چیزی است که بسیاری از زنان بالای 50 سال با آن دست و پنجه نرم می نمایند، بنابراین دریافت منیزیم کافی مهم است. این را بخور، نه آن را!

طبق تحقیقات، مکمل های منیزیم می توانند به افزایش کیفیت خواب شما و کاهش خطر مقابله با بی خوابی یاری نمایند. The Nutrition Twins شرح می دهد: منیزیم سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال می نماید که به آرامش بدن یاری می نماید و بعلاوه GABA را افزایش می دهد که به بدن یاری می نماید تا راحت تر بخوابد.

با وجود اینکه منیزیم در غذا های معمولی مانند غلات، سبزیجات سبز، آجیل و دانه ها یافت می گردد، بیشتر مردم منیزیم کافی دریافت نمی نمایند.

پروبیوتیک ها

میکروبیوم روده شما تأثیر عمده ای بر سلامت کلی بدن شما دارد، بنابراین منطقی است که با افزایش سن به آن حسابی اهمیت بدهید. تحقیقات در واقع نشان می دهد که میکروبیوم روده شما می تواند شاخص کلیدی پیری سالم باشد.

The Nutrition Twins می گوید: یک پروبیوتیک با کیفیت می تواند از زنان بالای 50 سال با مدیریت بهتر اثرات یائسگی و بعلاوه پیش از یائسگی حمایت کند. هنگامی که سطح پروژسترون در طول یائسگی کاهش می یابد، تحقیقات نشان می دهد که دستگاه گوارش ضربه می خورد، که یکی از دلایلی است که بسیاری از زنان دچار نفخ، گاز معده، مسائل گوارشی و حتی افزایش وزن می شوند. در حالی که پروبیوتیک ها می توانند به جبران این مسائل یاری نمایند، سویه های خاص می توانند حتی به هدف قرار دادن استرس، استحکام استخوان ها، سم زدایی و سلامت روان یاری می نماید که همگی در همه سنین، به ویژه بعد از 50 سالگی مهم هستند.

امگا 3

اسید های چرب امگا 3 که در روغن ماهی، ماهی های چرب و بعضی تخم مرغ یافت می شوند، جریان خون را تقویت می نمایند و به شما یاری می نمایند تا از التهاب مزمن مرتبط با دیابت، سرطان، بیماری های قلبی و آلزایمر پیشگیری کنید.

مکمل امگا 3 با کیفیت بیشتر حاوی DHA و EPA است که قلب و چشم و بعلاوه مغز را سالم نگه می دارد. داشتن امگا 3 کافی برای مغز برای حافظه و شناخت لازم است که دریافت آن به ویژه با افزایش سن بسیار مهم می گردد.

به خاطر داشته باشید که مکمل های روغن ماهی معمولا برای بیشتر افراد بی خطر هستند، اما می توانند با دارو های ضد انعقاد تداخل ایجاد نمایند. همواره ایده هوشمندانه ای است که با پزشک خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که افزودن یک مکمل تازه به روال خود برترین حرکت برای شما است و با هیچ دارویی که مصرف می کنید تداخل نخواهد داشت.

کلسیم

پس از یائسگی، استخوان های شما خیلی سریع تر از قبل و زمان ساخته شدن آن، شکسته می شوند. این اتفاق می تواند منجر به پوکی استخوان گردد، به همین علت است که مصرف روزانه توصیه شده کلسیم لازم است.

برای زنان بالای 51 سال، مصرف توصیه شده کلسیم به 1200 میلی گرم در روز افزایش می یابد. کسانی که حداقل سه وعده لبنیات کم چرب در روز مصرف نمی نمایند، ممکن است از مکمل سیترات کلسیم بهره مند شوند.

ویتامین D

اگر در پی تقویت سلامت استخوان های خود هستید، ویتامین D یکی دیگر از مواد مغذی مهم برای شما است و اتفاقا یکی از برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال نیز می باشد. علاوه بر این، ویتامین D کافی با کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های خود ایمنی، بیماری های قلبی و سرطان مرتبط است.

اندازه مصرف روزانه توصیه شده برای زنان بالای 50 سال بین 600 تا 800 IU یا 15 تا 20 میکروگرم است. مهم است که با پزشک خود برای آنالیز سطح ویتامین D خون برای جلوگیری از کمبود آن همکاری کنید؛ ان ها برترین توصیه را به شما خواهند کرد.

کلاژن

گزینه دیگر در برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال، کلاژن است. کلاژن بخشی ضروری از سلامت مفاصل، استخوان و پوست شما است. با افزایش سن، به خصوص پس از انتها یائسگیفراوری کلاژن کاهش می یابد -. این می تواند با ایجاد مفاصل سفت، چین و چروک و کاهش تراکم مواد معدنی استخوان، روند پیری را تسریع کند.

گودسون به ما می گوید: تحقیقی وجود دارد که نشان می دهد مکمل روزانه پپتید های کلاژن در زنان یائسه می تواند سلامت پوست، استخوان و مفاصل را بهبود بخشد. مصرف کلاژن در واقع می تواند به بدن شما یاری کند کلاژن بیشتری فراوری کند.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو

به "برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مکمل ها برای زنان بالای 50 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید