آنالیز خواص بی نظیر گلاب برای بدن

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، گلاب ماده ای معطر بوده و گاهی اوقات به عنوان یک عطر ملایم به عنوان جایگزین عطرهایی که حاوی مواد شیمیایی هستند، استفاده می گردد.

آنالیز خواص بی نظیر گلاب برای بدن

یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی گفت: خواص گلاب بخاطر ترکیبات عالی بسیاری است که در آن وجود دارد این ماده هزاران فایده برای بدن دارد.

مینو طالبی کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به این که گلاب از تقطیر گلبرگ های گل محمدی با بخار ساخته می گردد، اظهار کرد: گلاب ماده ای معطر بوده و گاهی اوقات به عنوان یک عطر ملایم به عنوان جایگزین عطرهایی که حاوی مواد شیمیایی هستند، استفاده می گردد.

وی اعلام کرد: گلاب از هزاران سال پیش مورد استفاده بوده و ظاهراً منشاء معرفی و استفاده از آن کشور ایران بوده و بطور سنتی در محصولات زیبایی، غذایی و نوشیدنی ها مورد استفاده است.

طالبی در رابطه با خواص گلاب برای سلامتی بدن اعلام کرد: به علت خواص تسکین دهنده و ضد التهاب گلاب، آن را می توان برای درمان گلو درد استفاده کرد، یک تحقیق نشان داده که این ماده می تواند به عنوان یک آرام بخش عضلات گلو استفاده گردد.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به این که گلاب مایع را می توان به عنوان بخشی از قطره چشمی خانگی استفاده کرد، توضیح داد: ازجمله مسائل چشمی که گلاب به درمان آن یاری می نماید می توان به ورم ملتحمه، زروزیر ملتحمه یا خشکی چشم، داکریوسیستیت حاد، مسائل دژنراتیو همانند ناخنک و پینگوکولا و آب مروارید اشاره نمود.

وی با اشاره به خاصیت ضدباکتری و ضدمیکروبی گلاب، اعلام کرد: این خاصیت به این معناست که می تواند به ترمیم سریع تر زخم با تمیز نگه داشتن آن و مبارزه با ورود عوامل بیماری زا یاری کند.

طالبی اعلام کرد: به علت خواص آنتی سپتیک آن و این حقیقت که گلاب ایجاد هیستامین بوسیله سیستم ایمنی را تقویت می نماید، تعیین شده که برای پیشگیری و درمان عفونت ها مفید است.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به این که استنشاق بخارات گلاب به لحاظ سنتی به عنوان روشی برای تقویت خلق شخص استفاده می گردد، اعلام کرد: این مایع را می توان بصورت خوراکی استفاده کرد.

وی اضافه کرد: تحقیقات نشان داده که گلاب خواص ضد افسردگی و ضد اضطراب داشته و اعتقاد بر این است که باعث ایجاد خواب و تأثیر هیپنوتیزمی مشابه داروهای طبی دیازپام است.

طالبی توضیح داد: گلاب بخاطر فواید درمانی فراوانی که دارد برای درمان مسائلی همانند زوال عقل و بیماری آلزایمر مشهور است، یک پروتئین خاص به نام آمیلوئید که از طریق بدن ساخته می گردد هنگام بروز این مسائل وجود دارد تا بر عملکرد مغز اثر بگذارد، سلول ها را بکشد و بازدارنده حافظه است که گلاب بازدارنده این آمیلوئید در مغز است.

منبع : همشهری آنلاین

منبع: عصر ایران

به "آنالیز خواص بی نظیر گلاب برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز خواص بی نظیر گلاب برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید