5 روش برای پاک کردن همه ردپاهای شما از فضای مجازی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، این روزها زندگی مجازی بسیاری از ما پررنگ است و حتی ساعات زیادی از روز را در فضای مجازی می گذرانیم. اما با این وجود، گاهی این حضور از کنترل خارج می گردد و ما در پی روشهای خواهیم بود تا حضورمان در فضای مجازی را کمرنگ یا به طور کامل پاک کنیم.

5 روش برای پاک کردن همه ردپاهای شما از فضای مجازی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حضور در فضای مجازی می تواند ترکیبی باشد از تفریح، وقت گذرانی و البته آگاه شدن از خبرهای روز اما از زمانی که ماجرای فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا پیش آمد بسیاری از کاربران اعتماد خود را به فضای مجازی از دست دادند. اکنون پرسش بعضی از این کاربران این است که چگونه می توانند ردپاهای مجازی خود را پاک نمایند؟

سرویس های تابعه شبکه های اجتماعی

بسیاری از افراد با وجود آنکه اکانت هایی خصوصی در شبکه های اجتماعی داند، باز هم به وسیله بعضی شرکت های ثانی و ثالث رصد می شوند. برهمین اساس توصیه همیشگی به این افراد این است که هر چه سریعتر، تمامی برنامه های زیر مجموعه و وابسته به شبکه اجتماعی محبوب خود را قطع نمایند. برای مثال برنامه های خرید، نظر سنجی و حتی برای اپلیکیشنهای زیرمجموعه فیسبوک، اینستاگرام و ...

از سایت های جمع آوری اطلاعات یاری بگیرید

بعضی از سایت ها وجود دارند که به شکل رسمی اقدام به مسدود کردن حضور شما در جاهایی می نمایند که تا کنون از آنها بی اطلاع بودید . برای مثال Abine.com یکی از سایت هایی است که در صورت فعال کردن گزینهDeleteMe به حضور شما در هر سایت یا اپ ناخواسته انتها می دهد.

مستقیما وارد عمل شوید

متاسفانه بعضی از اطلاعات شما که در مجمع های آنلاین و قدیمی ذخیره شده اند به سهولت قابل حذف نیستند. درواقع بعضی کلوبهای قدیمی محبت آمیز یا وبلاگ ها هیچ گزینه ای برای پاک کردن اطلاعات شما ندارند و مجبورید مستقیما برای پاک کردن اطلاعات خود وارد عمل شوید. برای این کار باید با مدیر وبلاگ، وبسایت و ... تماس بگیرید.

از روشهای حقوقی بهره ببرید

اگر یک وبسایت یا اکانت در شبکه های اجتماعی در حال سوء استفاده از اطلاعات شخصی شما است و حاضر به پاک کردن این اطلاعات هم نیست، می توانید به شرکتهای پشتیبانی مل اینستاگرام، فیسبوک، واتساپ و ... پیغام دهید و معترض شوید یا یک پله بالاتر، می توانید با مراجعه به مراجع قانونی شکایت رسمی تنظیم کنید.

ایمیلهای خود را مسدود کنید

منبع: انتخاب

به "5 روش برای پاک کردن همه ردپاهای شما از فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش برای پاک کردن همه ردپاهای شما از فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید