شرایط اکران 1400 همچنان مبهم است، ترس فیلمسازان و نگرانی مخاطبان خبرنگاران

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، کارگردان فیلم شاه ماهی با اشاره به اینکه این فیلم سینمایی آماده نمایش است بیان نمود شرایط اکران در سال آینده هنوز معین نیست و صف طولانی از فیلم های آماده اکران به وجود آمده است.

شرایط اکران 1400 همچنان مبهم است، ترس فیلمسازان و نگرانی مخاطبان خبرنگاران

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، نادر مقدس تهیه کننده و کارگردان سینما با اشاره به آمادگی فیلم سینمایی شاه ماهی برای اکران عمومی گفت: فعلاً تصمیم نهایی برای زمان اکران عمومی این فیلم را نگرفته ایم، منتظر هستیم تا ببینیم چه شرایطی به وجود می آید تا برنامه ریزی دقیق تری را برای اکران عمومی شاه ماهی داشته باشیم. ما هم مانند دیگر سینماگران در صف اکران هستیم، در حال حاضر که جشنواره فیلم فجر به انتها رسیده است، باید دید برنامه اکران نوروزی چه چیز است و به کجا می رود.

وی تاکید کرد: اگر شرایط مناسبی فراهم شود، این فیلم را اکران عمومی می کنم، البته تاکید می کنم شاه ماهی آماده نمایش است، فقط باید شرایط مناسب برای اکران به وجود آید.

این کارگردان سینما اظهار داشت: در حال حاضر فیلم های بسیاری است که در نوبت اکران هستند این یک معضل و مشکل برای سینماگران شده است، معلوم نیست با این تعداد فیلم و البته فیلم هایی که در سال جدید به صف اکران اضافه شده اند، چگونه می توان برای اکران برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکید می کند که معلوم نیست شرایط اکران در سال آینده چگونه خواهد بود، توضیح داد: امیدوارم شورای صنفی نمایش تصمیم درستی را برای اکران عمومی فیلم ها بگیرد تا بتوان بخشی از این مسائل را برطرف کرد.

مقدس گفت: مساله این است که همچنان ترس از اکران هم برای فیلمسازان و هم برای مخاطبان وجود دارد، مخاطب با نگرانی به سمت سالن های سینما می رود، شاید در تهران این مساله کمی حل شده باشد، اما در شهرستان ها همچنان مردم می ترسند از اینکه به سینما بفرایند، البته این را هم باید بگویم که دوستان سالن دار به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، اما مخاطبان سینما، سینما رفتن و فیلم دیدن را یک تفریح می دانند و اگر نتوانند آنچه که انتظار دارند را از سینما به دست نیاورند کمتر به سمت فیلم دیدن می فرایند و چندان امیدوار نیستم که مردم با این شرایط مانند گذشته به سینما بیایند.

وی توضیح داد: در چنین شرایط مردم و مخاطبان سینما بیش از یک سال است که عادت کرده اند فیلم های تولید شده را از طریق اکران آنلاین و پلتفرم های مختلف دنبال می کنند و کمتر تمایل دارند که در سینما فیلم ببینند. البته این را هم باید بگویم آنچه که این روزها سینما در حال تجربه آن است، بحرانی است که سینمای کل دنیا با آن گریبانگیر است و تنها مختص ایران نیست.

مقدس در انتها گفت: امیدوارم سینما هرچه سریع تر به حالت قبلی خود بازشود، البته این را هم باید بگویم که شورای صنفی نمایش هر ترفندی که می دانست انجام داده است، اول به این نتیجه رسیدند که فیلم های پرفروش را برای اکران عمومی در نظر بگیرند، که این طرح چندان با استقبال روبرو نشد و بعضی از فیلم ها نیز خود را از اکران کشیده اند بیرون چرا که همه نگران فیلم های خود هستند، با توجه به شرایطی که سینمای ایران گریبانگیر آن است، چندان نمی توان طرح و برنامه ریزی مناسبی را صورت داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرایط اکران 1400 همچنان مبهم است، ترس فیلمسازان و نگرانی مخاطبان خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اکران 1400 همچنان مبهم است، ترس فیلمسازان و نگرانی مخاطبان خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید