نماد غیررسمی جام جهانی 2026 جنجالی شد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، رسانه ای شدن یک نماد غیررسمی برای جام جهانی 2026 با جنجال زیادی در کشور مکزیک همراه شده است.

نماد غیررسمی جام جهانی 2026 جنجالی شد

به گزارش اسپورتال، در آستانه جام جهانی 2022 قطر، تیم های مکزیک، کانادا و آمریکا ماموریت دیگری فراتر از حضور در این مسابقات دارند؛ این کشور ها به عنوان میزبان دوره بعدی جام جهانی می خواهند جضور موفقی در جام 2022 داشته باشند. جام 2026 نخستین جام جهانی است که در آن سه کشور با هم، میزبانی را عهده دار هستند.

به تازگی تصویری به عنوان نماد این دوره از رقابت ها رسانه ای شده که جنجال آفرین بوده است. این تصویر نه از سوی یک ارگان رسمی مانند کمیته برگزاری یا فیفا و نه هیچ یک از انجمن هایی که در سازماندهی جام جهانی 2026 نقش دارند منتشر نشده، ولی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی از آن به عنوان نماد جام جهانی 2026 یاد شده است.

رسانه های ایالات متحده نوشتند که هر فدراسیون یک چهره در نماد جام جهانی 2026 دارد؛ برای کانادا گوزن انتخاب شده (اگرچه حیوان ملی این کشور سگ آبی است)، برای ایالات متحده عمو سام برگزیده شده که نماد شخصیتی و تجسم ملیت برای دولت ایالات متحده آمریکاست و برای مکزیک هم یک کاکتوس انتخاب شده است.

مورد آخر جنجال بزرگی درست نموده و مکزیکی های هوادار فوتبال بر این باورند که انتخاب کاکتوس برای کشورشان مناسب نیست و این کار را بی اعتنایی به فرهنگ مردم مکزیک تلقی نموده اند.

بیشتر بازی های جام جهانی 2026 در آمریکا برگزار خواهند شد. 11 شهر در این کشور به همراه 3 شهر مکزیک و 2 شهر کانادا میزبانی بازی های جام جهانی را برعهده خواهند داشت و برای اولین بار قرار است 48 تیم در جام جهانی حضور پیدا نمایند.

گفته شده که ممکن است هر کشور جشن افتتاحیه خود را داشته باشد، اما فینال در دالاس برگزار می گردد.

منبع: فرارو

به "نماد غیررسمی جام جهانی 2026 جنجالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماد غیررسمی جام جهانی 2026 جنجالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید