معما و تست هوش مجذوب کننده همراه با جواب 11 آبان 1401

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، از آنجا که انسان موجودی پیچیده است و هوش هم یکی از مهم ترین ویژگی های ذهنی انسان است و بسیاری از جنبه های زندگی او هم تحت تأثیر مستقیم هوش واقع شده است باید بگوییم که مفهوم هوش و پی بردن به چیستی آن هم کار ساده ای نیست. علاوه بر این اختلاف نظر ها و باور های غلط زیادی هم درباره هوش وجود دارد و هنوز هم پاسخ صحیح و دقیقی برای بسیاری از سوالات و ابهاماتی که درباره هوش وجود دارد تعیین نشده است.

معما و تست هوش مجذوب کننده همراه با جواب 11 آبان 1401

معمای شماره یک:

کارآگاه در جست و جوی خلافکاری بود، خانه او را یافت و در زد. صاحب خانه (خلافکار) از کارآگاه دعوت کرد تا وارد خانه گردد و کاراگاه نیز وارد خانه شد. کارآگاه پرسید: آیا کسی به اینجا آمده است؟ صاحبخانه پاسخ داد: نه، هیچ کس وارد نشده و هیچ کس هم از خانه بیرون نرفته. کارآگاه پرسید: آیا شما با خانواده زندگی می کنید یا هم اتاقی دارید؟ صاحبخانه گفت: نه، من تنها زندگی می کنم. کارآگاه پرسید: سیگار میکشی؟ صاحبخانه پاسخ داد: نه سیگاری نیستم. کارآگاه در خاتمه گفت: من سه مدرک دارم که ثابت می نماید دروغ می گویید. سه مدرکی که در اتاق هستند و توجه کارآگاه را جلب نموده اند، کدام اند؟

معمای شماره دو:

آیا با مجموع سه تا از توپ ها می گردد به عدد 30 رسید. اگر جواب شما بله است بگویید با کدام توپ ها می گردد به عدد 30 رسید؛ و اگر جواب شما خیر است، بگویید به چه علت این کار غیرممکن است.

معمای شماره سه:

چند مثلث در این شکل وجود دارد؟

معمای شماره چهار:

در تصویر یک کلبه زیبای یک طبقه آبی رنگ دیده می گردد. نمای بیرونی این کلبه، شامل دیوارها، سقف، در ورودی و دودکش آبی هستند، اما نمای داخلی تماما سبزرنگ است. دیوار های داخلی، سمت داخلی در و حتی لوازم خانه کاملا سبزرنگ هستند. راه پله این خانه چه رنگی است؟

معمای شماره پنج:

دو اشکال در عکس وجود دارد. آن ها را پیدا کنید.

پاسخ پرسش یک:

چتر کنار مبل هنوز خیس است. زیرسیگاری روی میز پز از سیگار است. دو جام پر، یکی رو دسته مبل و یکی کنار تلویزیون، وجود دارد.

پاسخ پرسش دو:

این کار ممکن نیست. تمام توپ ها دارای عدد فرد هستند و جمع سه عدد فرد حتما یک عدد فرد می گردد و می دانیم که عدد 30 زوج است.

پاسخ پرسش سه:

40

پاسخ پرسش چهار:

این خانه یک طبقه است و اصلا راه پله ندارد.

پاسخ پرسش پنج:

اتوبوس برف پاک کن و آینه بغل ندارد.

منبع: فرارو

به "معما و تست هوش مجذوب کننده همراه با جواب 11 آبان 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معما و تست هوش مجذوب کننده همراه با جواب 11 آبان 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید