مجموع تلفات کرونا در آمریکا در آستانه یک میلیون نفر

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، بر اساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، کووید19 تا به امروز منجر به مرگ نزدیک به یک میلیون نفر در ایالات متحده شده است.

مجموع تلفات کرونا در آمریکا در آستانه یک میلیون نفر

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، بعلاوه مطالعات ملی حاکیست که سویه اُمیکرون کروناویروس برای اولین بار در ماه نوامبر سال گذشته میلادی (2021) شناسایی و در عرض چند هفته به سویه غالب این ویروس در آمریکا تبدیل شد.

روزنامه گاردین با استناد به تحقیقات اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در ماه ژانویه امسال میلادی گزارش نموده است که هرچند سویه اٌمیکرون نسبت به سویه دلتا بیماری زایی کمتری دارد اما در جمعیت کلی، سه تا پنج برابر بیشتر از سویه های قبل از دلتا، کشنده بوده است.

مرگ یک سوم بچه ها مبتلا به کووید در اوج شیوع اُمیکرون در آمریکا

این روزنامه بعلاوه گزارش داده که حدود یک سوم از کل مرگ و میرهای ناشی از عوارض ابتلا به کووید19 در میان بچه ها در ایالات متحده در اوج شیوع سویه اُمیکرون اتفاق افتاده است.

به گزارش شینهوا، داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) نشان می دهد که از ابتدای امسال میلادی (2022)، 550 کودک بر اثر ابتلا به کووید-19 در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و این درحالیست که در 22 ماه قبل، 1017 مورد فوت بچه ها مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مجموع تلفات کرونا در آمریکا در آستانه یک میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموع تلفات کرونا در آمریکا در آستانه یک میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید