تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی در فاز نخست با هدف ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و راهنمایی رفتار سکو های الکترونیکی، تدوین شد.

تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی

به گزارش گروه مالی وبلاگ کوجی هامی به نقل از شاتا، در راستای اهداف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حوزه ساماندهی کسب و کار های الکترونیکی و با هدف کمک به ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و راهنمایی رفتار سکو های الکترونیکی، ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی در فاز نخست تدوین شد. سکو های الکترونیکی (Online Platforms) از جمله مدل های نوین کسب و کار هستند که امروزه کاربرد آن ها رو به گسترش است.

گرچه کاربرد سکو های الکترونیکی مزایایی برای فعالان حوزه کسب و کار های مجازی به همراه دارد، لیکن زمینه ظهور چالش هایی را نیز فراهم می سازد که فرآیند ساماندهی، کنترل و نظارت بر آن ها را با پیچیدگی هایی روبرو می نماید.

از این رو در مرحله اول، چالش های موجود در این حوزه با برگزاری جلساتی با حضور سکو های الکترونیکی پیشرو و نیز انجام بعضی مطالعات تطبیقی، شناسایی شد.

همچنین در مرحله دوم از این طرح، با آنالیز راه حل های مورد استفاده در سایر نقاط دنیا اعم از مقررات تنظیم شده در اتحادیه اروپا، قوانین تنظیم شده در کشور چین و ضوابط و مقررات وضع شده در کشور هندوستان و کشور هلند و همچنین با برگزاری جلساتی با نهاد های دولتی مرتبط با این حوزه و سکو های الکترونیکی پیشرو، راه حل هایی در این راستا ارائه گشت.

لازم به ذکر است که نتایج بدست آمده از این تحقیقات در قالب سند چالش ها و راه حلها گردآوری شده که بدینوسیله منتشر می گردد؛ لذا از صاحبنظران و خبرگان این حوزه دعوت به عمل می آید تا پیشنهادات، نقدها و نظرات سازنده خود در مورد سند مذکور را به پست الکترونیکی shabani.m@ecommerce.gov.ir ارسال و با این مشارکت ارزشمند خود، مرکز را در تدوین هر چه بهتر این طرح کمک فرمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سکو های الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید