بنیاد ایرج زند افتتاح شد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، بنیاد ایرج زند روز 16 مهرماه 1400 با حضور هنرمندان تجسمی به طور رسمی شروع به کار کرد.

بنیاد ایرج زند افتتاح شد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی به نقل از روابط عمومی بنیاد زند، سایه بریمانی ـ همسر ایرج زند و عضو هیأت مدیره بنیاد ـ گفت: آیین گشایش بنیاد، با نمایش آثار دو نسل از هنرمندان هم نسل با ایرج زند و نسل بعد و اختصاص فضایی به ایرج زند در آتلیه های به نام 8319 و پخش فیلم هایی که در زمان زندگی اش تهیه شده بود و بعلاوه حضور هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی برگزار گردید.

بریمانی بعلاوه گفت: ساخت و پخش فیلمی از سایه های مجسمه های ایرج زند بر سطح دیوار بلند و سفید حیاط مجموعه از جمله برنامه های آیین گشایش بود. حضور دوستان و هنرمندانی که با ایرج زند پیوستگی عاطفی داشتند، در این روز، نقطه عطفی است برایمان که بنیاد را در این مقطع خاص از زمان راه اندازی نموده ایم. امید است که بتوانیم روش و منش این هنرمند را در این بنیاد به نحو عالی دنبال کنیم و بتوانیم از این مجموعه، مکانی فرهنگی و هنری بسازیم.

مانی زند ـ فرزند ایرج زند و مدیر بنیاد ـ هم در این مراسم گفت: همزمان با افتتاح بنیاد ایرج زند، نمایشگاهی از دو نسل از هنرمندان در مجموعه بنیاد برپاست که از روز 18 مهرماه علاقه مندان می توانند برای ملاقات از نمایشگاه به محل بنیاد بیایند.

مدیر بنیاد زند گفت: در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان هم دوره با ایرج زند و جمعی از دانشجویان سابق این استاد که هم اکنون هنرمندان بنامی هستند به نمایش گذاشته شده است که عبارتند از: فرح ابوالقاسم، پویا آریانپور، کیوان آزاد، ایرج اسکندری، سیمین اکرامی، فاطمه امدادیان، یعقوب امدادیان، فرح اصولی، بهراد امین سلماسی، حجت امانی، حمید پازوکی، مهدی پازوکی، نگار پویا، لیلا ثمری، محمدابراهیم جعفری، سارا جعفری، هادی جمالی، مهدی حسینی، خسرو خسروی، مریم خزاعی، بهرام دبیری، مصطفی درهباغی، حسین ذابحی، اکرم رحیم تبریزی، مهشید رحیم تبریزی، سعید روانبخش، فریبا رهایی، احمد زهدی، مریم زندی، مریم سالور،مهدی سحابی، نازیلا سمیعی، همایون سلیمی، گیزلا سینایی، سعید شهلاپور، شجاع الدین شهابی، یگانه شاهمیر، منیژه صحی،منوچهر صفرزاده، مسعود صمیمی، سهیلا ضرابی، منصور طبیب زاده، یعقوب عمامه پیچ، سمیرا علیخان زاده، قدرت الله عاقلی، محمدحسین عماد، مسعود عباسی، نیلوفر قادری نژاد، فرشته غازی راد، سیمین کرامتی، پرییوش گنجی، فریده لاشایی، ابوالفضل لیره، منوچهر معتبر،بهادر معیر، حسین ماهر، نصرت الله مسلمیان، فرشید ملکی، حسین مجنی، کریم نصر، اکبر نیکانپور، رضا راهنمایی، رضا یاراحمدی.

آیین گشایش بنیاد ایرج زند و افتتاح نمایشگاه نقاشی روز آدینه شانردهم مهرماه در محل بنیاد به نشانی: خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه وحدتی منش، پلاک 2 برگزار گردید. این نمایشگاه تا 14آبان ماه از ساعت 17 الی 20 برپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بنیاد ایرج زند افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد ایرج زند افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید