احتمال روبرو ماکو با چالش جدی شیوع اُمیکرون طی روزهای آینده

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، خبرنگاران/آذربایجان غربی فرماندار ماکو گفت: هرگونه عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی کارکنان دستگاههای اجرایی مورد قبول نیست.

احتمال روبرو ماکو با چالش جدی شیوع اُمیکرون طی روزهای آینده

علی محمدی ایروانلو امروز 9 دی ماه در پنجاه و ششمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مبارزه با کووید 19 ماکو با بیان اینکه متاسفانه اندازه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بین شهروندان به شدت کاهش یافته است، گفت: با توجه به شرایط سرزمینی و فعالیت شبانه روزی مرز بازرگان و همچنین کاهش اندازه استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در بین مردم ، شهرستان ماکو در روزهای آینده می تواند با چالش جدی شیوع ویروس امیکرون روبرو شود.

وی افزود: هرگونه عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی کارکنان دستگاههای اجرایی شهرستان مورد قبول نیست و مسئولین باید به جد این موضوع را پیگیری نمایند.

فرماندار ماکو در ادامه ضمن تقدیر از وبلاگ کوجی هامی و فعالین رسانه ای در خصوص تشویق و ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همچنین دریافت دوز سوم واکسن کرونا اظهار کرد: با وجود تلاش بی وقفه کادر درمان در 45 مرکز واکسیناسیون متاسفانه به پوشش صد درصدی دوز دوم نرسیده ایم و هنوز برخی از شهروندان تمایلی به زدن واکسن ندارند.

دکتر صمدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو و دبیر ستاد مقابله با کرونا با بیان گزارش آماری آخرین شرایط بیماری در شهرستان ، کل موارد مثبت بیماری را 16568 مورد ، تعداد بستری در بیمارستان 17 نفر و موارد فوتی در شهرستان را 187 نفر گفت.

وی با اعلام پوشش واکسیناسیون 85 درصدی جمعیت روستایی و عشایری و 80 درصدی افراد 12 الی 18 سال در شهرستان ماکو گفت: تا کنون 140 هزار و 653 دوز واکسن در 45 مرکز واکسیناسیون شهرستان ماکو تزریق شده است که از این تعداد 73هزار و 20 دوز مربوط به نوبت اول 62هزار و 804 دوز مربوط به نوبت دوم و 4829 دوز مربوط به نوبت سوم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال روبرو ماکو با چالش جدی شیوع اُمیکرون طی روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال روبرو ماکو با چالش جدی شیوع اُمیکرون طی روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید