اجرای برنامه جریان شناسی شعر شهرستان های فارس

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، غلامرضا خوش اقبال در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در شیراز،گفت: ظرفیت استان فارس به عنوان منطقه ای پیشران در حوزه زبان و ادبیات فارسی کشور، معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را بر آن داشت تا با همکاری موسسه مهر صبا برنامه هایی منظم برای آنالیز جریان شناسی شعر شهرستان های استان فارس داشته باشد.

اجرای برنامه جریان شناسی شعر شهرستان های فارس

به گفته او، این برنامه کوچه باغ نامیده شد و نگاه ما بر آن است تا در کوچه باغ های شعر و شاعری استان فارس قدمی بزنیم و با همکاری صاحبان نظر، ادیبان و شاعران گوشه و کنار این استان بزرگ شاعر پرور به آنالیز حال و هوای ادبیات و به ویژه شعر و شاعری در هر شهرستان بپردازیم.

وی ادامه داد: این برنامه ها در کنار سخنرانی که حال و هوای شعر و جریان شاعری شهرستان را معرفی می نماید دو یا سه شاعر آن شهرستان نیز شعرخوانی داشته و از ناگفته های شاعری آن شهرستان مورد نظر مطالبی را ارائه خواهند داد.

خوش اقبال با بیان اینکه اولین شماره از برنامه کوچه باغ را با شهرستان جهرم و جریان شناسی شعر این شهرستان آغاز شد، اضافه کرد: در این برنامه قصد داریم با پرداختن به برتویی های شعر جهرم با اجرای برامکه و بعلاوه کارشناسی غلامرضا کافی به بازشناسی ناشناخته های شاعران این شهرستان بپردازیم. در این برنامه میزبان دو شاعر گرانقدر ایوب پرندآور و عبدالرضا کوهمال جهرمی خواهیم بود تا در کنار شعرخوانی خاطره نگاری و تجربه نگاری های شعری خود را در شهرستان جهرم برای ما به یادگار بگذارند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام نمود: شماره های دیگر برنامه کوچه باغ نیز طراحی شده و به جریان شناسی شعر دیگر شهرستان های استان فارس خواهد پرداخت امیدواریم با این نگاه بتوانیم گامی کوچک در تعالی فرهنگ شعر و شاعری استان فارس برداشته و خاطراتی ارزشمند در کنار این گروه از فرهیختگان استان فارس رقم بزنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اجرای برنامه جریان شناسی شعر شهرستان های فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای برنامه جریان شناسی شعر شهرستان های فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید