7 نکته طلایی برای افزایش روشنایی در خانه های کم نور

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، روشن کردن اتاق تاریک یکی از چالش های رایج در طراحی و چیدمان خانه کم نور است. بدون شک داشتن خانه ای پرنور و روشن برای همه افراد یک ایده آل همیشگی است.

7 نکته طلایی برای افزایش روشنایی در خانه های کم نور

برترین شرایط برای یک خانه ایده آل این است که همه اتاق ها و فضاهای آن از نور طبیعی بهره مند شوند. اما خانه هایی هم وجود دارند که شرایط ایده آل برای نورگیری طبیعی را ندارند. بعلاوه بخش هایی از آن پنجره ندارند و تاریک هستند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا راهکارهای ساده ای برای روشن تر شدن خانه کم نور آورده شده است. این راهکارها به شما یاری می نماید تا حس بهتری نسبت به فضای خانه خود داشته باشید.

استفاده از رنگ سفید و روشن در خانه کم نور

یکی از مهم ترین مواردی که در روشنایی اتاق شما تاثیر دارد، رنگ های روشن است. استفاده از تنالیته های رنگ های گرم و تیره، صمیمیت و گرمای اتاق را زیاد می نماید. بعلاوه باعث تاریک تر شدن اتاق می گردد. برای اینکه روشنایی مطلوبی در اتاق داشته باشید و اتاق شما بزرگ تر به نظر برسد، از رنگ های روشن بهره ببرید.

روشن تر شدن خانه با وسایل و مبلمان سفید

هنگام خرید وسایل خانه به یاد داشته باشید که رنگ وسایل مهم اتاق، سفید و یا رنگ های روشن باشند. هنگامی که از مبلمان سفید استفاده می کنید، دیوار پهن تر و بلندتر به نظر می رسد. بعلاوه باعث می گردد اتاق کمی بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد.

سقف سفید رنگ؛ راه چارهی برای اتاق های تاریک

استفاده از رنگ تیره در سقف، باعث لوکس شدن خانه می گردد. اما برای خانه های کوچک که نورگیری خوبی ندارند، رنگ سفید پیشنهاد می گردد. همان طور که می دانید رنگ سفید سقف باعث می گردد ارتفاع آن بلندتر و اتاق بزرگ تر به نظر برسد. در نتیجه فضای اتاق روشن تر و دلبازتر خواهد شد.

فرش و قالیچه هایی با رنگ روشن

رنگ های مورد استفاده برای کف اتاق را از قلم نیاندازید. اگر کف اتاق با رنگ تیره پوشانده گردد، احساس سنگینی و تاریکی را ایجاد می نماید. در صورتی که استفاده از رنگ روشن برای کف زمین، نور بیشتری در اتاق ایجاد می نماید و فضا روشن تر می گردد. بهتر است رنگ فرشی که در زمین واقع شده است روشن باشد. اگر از فرش استفاده نمی کنید از پارکت و یا سرامیک رنگ روشن بهره ببرید.

از لامپ های بیشتری بهره ببرید

در اتاقی که پنجره وجود ندارد شما مجبورید، روشنایی اتاق را زیاد کنید. به عنوان مثال از لامپ های بیشتری بهره ببرید. بیشتر شدن روشنایی باعث می گردد فضا، بزرگ تر به نظر برسد. اهمیت نورهای مخفی در نورپردازی اتاق های کم نور را از قلم نیاندازید.

روشن تر شدن اتاق با استفاده از آینه

راه چاره دیگر برای روشن تر شدن خانه کم نور، استفاده از آینه است، زیرا باعث انعکاس نورهای مختلف در فضا می گردد. به طور مثال، می توانید آینه را در جایی که نور از نورگیر اتاق دیگر می تابد قرار دهید. در این صورت انعکاس نور طبیعی در آینه باعث پرنورتر شدن فضای اتاق می گردد. جایی که آینه ها قرار می گیرند، مانند یک پنجره کوچک است که باعث باز شدن فضا می گردد.

از پرده های سبک بهره ببرید

شاید استفاده از پرده در اتاق های پنجره دار ضروری باشد. اما استفاده از پرده های سنگین و تیره ضرورتی ندارد. با استفاده از پرده های سبک و روشن اتاق را روشن نگه دارید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گیاهان آپارتمانی به خاک احتیاج ندارند! را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "7 نکته طلایی برای افزایش روشنایی در خانه های کم نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نکته طلایی برای افزایش روشنایی در خانه های کم نور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید