سرانجام ساخت بزرگ ترین تلسکوپ فضایی دنیا

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، ایسنا: ناسا گفت که ساخت بزرگترین تلسکوپ فضایی دنیا، تلسکوپ فضایی جیمز وب، پس از گذشت تقریبا دو دهه به انتها رسید.

سرانجام ساخت بزرگ ترین تلسکوپ فضایی دنیا

به نقل از زی نیوز، ناسا اعلام نمود تلسکوپ فضایی جیمز وب در اکتبر 2018 بر روی موشک آریان 5 از گویان فرانسه راه اندازی خواهد شد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب قدرتمندترین تلسکوپ فضایی است که تاکنون ساخته شده و به نظر می رسد که می تواند جانشینی برای تلسکوپ فضایی 26 ساله ناسا یعنی هابل باشد.

مهندسین و تکنسین های ناسا کار بر روی تلسکوپ جیمز وب را با اولین اندازه گیری نوری مهم آینه ها و دریافت تست انحنا از آنها با موفقیت به انتها رساندند.

آنها در این تست پرتوهای نور را روی سطح آیینه های این تلسکوپ تابانده و بعد از انعکاس پرتوهای تابانده شده، آنها را گرفته و با پرتوهای ساطع شده از یک هولوگرام رایانه ای مقایسه کردند.

این تلسکوپ متشکل از 18 آینه شش ضلعی است که محققان آنها را تحت یکسری از آزمایشات دقیق صدا و ارتعاشات در محیط های خشونت آمیز در داخل موشک یا در فضا قرار دادند.

این تلسکوپ در زمانی کاملا آماده خواهد شد که از تمامی آزمایشات با موفقیت گذر کند. این پروژه 8.7 میلیارد دلاری به رهبری ناسا و با یاری آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا پشتیبانی می گردد.

تلسکوپ جیمز وب 100 برابر قوی تر از هابل بوده که از اولین کهکشان های تشکیل شده تصویربرداری خواهد نمود و سیارات اطراف ستاره های دوردست را کشف می نماید.

منبع: برترین ها

به "سرانجام ساخت بزرگ ترین تلسکوپ فضایی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام ساخت بزرگ ترین تلسکوپ فضایی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید