مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم شروع شد، اتمام فاز 3با 10هزار نفر

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی در مورد آخرین شرایط کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس به خبرنگاران گفت: فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن کووپارس از دو هفته پیش در تهران و البرز شروع شده است.

مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم شروع شد، اتمام فاز 3با 10هزار نفر

فلاح مهر آبادی با بیان اینکه باید در فاز سوم مطالعات بالینی، 10 هزار نفر داوطلب را مورد تست قرار دهیم، گفت: با توجه به اینکه به نیمی از این تعداد واکسن سینوفارم تزریق می گردد می توانیم اثربخشی، کارایی و ایمنی کووپارس را مورد مقایسه قرار دهیم.

سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با بیان اینکه طی این مدت زمان، دو هزار نفر در این تست بالینی داوطلب شدند، گفت: بر اساس پیگیری هایی که از داوطلبان داریم تا به امروز عارضه ای وجود نداشته است.پنجاه درصد این مطالعه تزریق واکسن سینوفارم و 50 درصد کووپارس بوده است.

فلاح مهرآبادی با اشاره به زمان اتمام فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونا کووپارس، گفت: این فرایند بستگی به داوطلب گیری دارد؛ هر چه فرایند داوطلب گیری سریع تر باشد این مرحله با سرعت پیش می رود.

وی اضافه کرد: برطبق پروتکل، بعد از تزریق به 10 هزار نفر، نتایج بررسی بینابینی را به سازمان غذا و دارو ارسال خواهیم کرد.

فلاح مهرآبادی با بیان اینکه این داوطلبان تا شش ماه تحت مراقبت هستند، خاطر نشان کرد: البته تا به امروز ده هزار نفر واجد شرکت در مطالعه بالینی فاز سوم واکسن کووپارس بوده اند که بنا داریم فرایند کارآزمایی را با این افراد به اتمام برسانیم.

سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با بیان اینکه اکنون یک میلیون و چهارصد هزار دوز آماده عرضه داریم، ادامه داد: در صدد هستیم از مهرماه، سه میلیون دوز در ماه به فراوری برسانیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم شروع شد، اتمام فاز 3با 10هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم شروع شد، اتمام فاز 3با 10هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید