فوت سنگ نورد هرمزگانی براثر سقوط از کوه گنو

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، یک سنگنورد هرمزگانی در پی سقوط از صخره ای واقع در منطقه کوه گنو هرمزگان دارفانی را وداع گفت.

فوت سنگ نورد هرمزگانی براثر سقوط از کوه گنو

رئیس هیئت کوهنوردی استان هرمزگان با تائید این خبر در گفت و گو با ایسنا، اضافه نمود: مهدی سلیمانی کوهنورد 38 ساله هرمزگانی امروز در برنامه ای شخصی و بدون هماهنگی هیئت کوهنوردی به همراه دانیال ساعی راهی منطقه گنو می شوند.

محمد هادی مفضل با بیان اینکه این دو سنگنورد به منطقه سرپهن گنو رفته و طی حادثه ای ظاهرا مهدی سلیمانی سقوط می نماید، توضیح داد: حوالی ساعت 11:30 امروز طی تماسی از سوی فرد همراه تیم امداد و نجات چهل نفره به منطقه اعزام و در سه نقطه کمپ تشکیل شد.

وی ادامه داد: پس از جست و جوی فراوان انتها پیکر مرحوم سلیمانی پیدا و شناسایی شد.

مفضل با اشاره به اینکه هیئت کوهنوردی پیش از این تمامی برنامه های ورزشی خود را ظرف روزهای گذشته به دلیل فرا رسیدن اربعین حسینی تعطیل کردت بود، اضافه نمود: این اقدام دو سنگنورد بدون هماهنگی و شخصی بوده است.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا پیکر مرحوم سلیمانی به پایین از قلل کوه گنو بیاوریم، اعلام نمود: از پیگیری های مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان از زمان اطلاع از حادثه تاکنون متشکرم.

به گزارش ایسنا، منطقه حفاظت شده گِنُو با وسعت در حدود 43 هزار هکتار یکی از سیزده ذخیره گاه زیست کره یونسکو در ایران است که در شمال غربی بندرعباس قرار گرفته است و با آب وهوای مطبوع سرزمینی کوهستانی، از جمله مناطقی است که کمتر شناخته شده اند و از نظر آب و هوایی با فضای مرسوم و معمول تفاوت دارند.

منبع: عصر ایران

به "فوت سنگ نورد هرمزگانی براثر سقوط از کوه گنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت سنگ نورد هرمزگانی براثر سقوط از کوه گنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید