فعالیت بانوان خوزستانی به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: قصد داریم در بحث هایی ازجمله تغذیه سالم و واکسیناسیون و مقابله با باورهای غلطی که در مورد واکسیناسیون در جامعه وجود دارد، از ظرفیت بانوان به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون استفاده کنیم تا بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که کرونا به صورت کامل ریشه کن گردد.

فعالیت بانوان خوزستانی به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون

زینب پارسافخر در گفت وگو با وبلاگ کوجی هامی در مورد برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه بانوان شاغل دستگاه های دولتی در استادیوم تختی اهواز، اظهار کرد: امروز شاهد استقبال خوبی از سوی بانوان بودیم و با توجه به این که همچنان درگیر بیماری کرونا هستیم، برنامه ریزی مان به صورتی بود که با رعایت پروتکل های بهداشتی به سلامت جسم و روان بانوان یاری کنیم.

وی ادامه داد: شاید طبق آمار ببینیم که سلامت و حیات مردان در دوران کرونا بیشتر به خطر افتاده است اما تاثیرات بلندمدت این پاندمی بر روان و جسم بانوان در طولانی مدت اثر مخرب تری می گذارد زیرا بانوان نقش محوری در خانواده ها دارند و بحث مراقبت از اعضای خانواده به عنوان پرستاران غیررسمی نیز بر عهده مادران یک خانواده است و از این نظر سلامت خود خانم ها برای ما حائز اهمیت است. به همین علت در برنامه های مان این موضوع را لحاظ نموده ایم که برنامه ها ویژه زنان شاغل برگزار شوند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: زنان در یک خانواده نقش های توأمان را برعهده دارند و این زنان بعضا ممکن است، سرپرست خانواده، بدسرپرست یا یک زن خانه دار باشند که همین نقش های توأمان باعث شده است که زنان ما به ویژه در پاندمی کرونا آسیب پذیرتر باشند.

وی مطرح نمود: نکته حائز اهمیت برای ما این است که زنان برنامه های خودمراقبتی را بیشتر رعایت نمایند و وظیفه ما نیز این است که با طرح کردن این مسائل و برنامه ریزی در این زمینه، بتوانیم این مهم را بیشتر نشان دهیم. به هر حال زنی که قرار است در یک خانواده این همه نقش را ایفا نمایند، می طلبد در وهله اول خود سلامت باشد. به همین علت در برنامه ریزی های مان به ورزش زنان و بعد از آن نیز به ورزش بچه ها تاکید بسیار داریم.

پارسافخر بیان نمود: ما قصد داریم در بحث هایی ازجمله تغذیه سالم و واکسیناسیون و مقابله با باورهای غلطی که در مورد واکسیناسیون در جامعه وجود دارد، از ظرفیت بانوان به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون استفاده کنیم تا بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که کرونا به صورت کامل ریشه کن گردد.

وی ادامه داد: بعلاوه در بحش سواد سلامت و مسائل مربوط به رسانه نیز قصد استفاده از ظرفیت بانوان را داریم؛ متاسفانه وقتی با بحران کرونا روبرو شدیم، حجم عظیمی از اطلاعات و دیتاها در فضای مجازی و حقیقی منتشر می شد و دیدیم که قابلیت تشخیص اخبار صحیح از غیرصحیح یا منابع معتبر از غیرمعتبر به سختی انجام می گردد که باتوجه به این که خانم ها دقت نظری خوبی دارند، مطمعنا می توانند به انتشار اخبار صحیح و سالم در چنین مواقعی یاری بسزایی داشته باشند تا حداقل بتوانیم زنجیره انتقال خبر نادرست را قطع کنیم. امیدواریم به خوبی بتوانیم از چنین ظرفیتی در بحث سواد سلامت، سبک زندگی سالم و تغذیه سالم، بهره مند شویم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: بعلاوه در دوران کرونا، شاهدیم توده بدنی در خانم ها افزایش پیدا نموده است و از آن جا که چاقی زمینه ابتلا به امراض مختلف مانند دیابت را فراهم می نماید، برنامه دیگر ما این است که شرایطی را برای آموزش بانوان فراهم کنیم تا بتوانند در خانه هم خودشان و هم بچه هاشان ورزش نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت بانوان خوزستانی به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بانوان خوزستانی به عنوان سفیران سلامت و مروجین واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید