شانه به شانه با خرس ها در جدیدترین پارک ملی فنلاند

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، در سال 2017، حیات وحش هوسا، دشتی با منطقه ها پیاده روی فوق العاده در نزدیکی مزر های شرقی فنلاند، به چهلمین و جدیدترین پارک ملی فنلاند تبدیل شد. عکاس طبیعت، جرج ترنر سه روز در این منطقه چادر زد و از تعدادی از موجودات پر کرک و پشم بومی این محل عکاسی کرد. در این جا تعدادی از برترین عکس های پارک ملی هوسا و ساکنان وحشی اش را به شما نشان می دهیم.

شانه به شانه با خرس ها در جدیدترین پارک ملی فنلاند

چادر زدن در حیات وحش هوسا

مانند دیگر نقاط فنلاند، هوسا نیز مملو از دریاچه های باشکوه است. اما افسونی رازآلود در این منطقه وجود دارد و این پارک ملی را از دیگر همسایگانش در جنوب کشور متفاوت می سازد. هوسا که در مرز فنلاند و روسیه در 500 مایلی شمال هلسینکی آرام گرفته است، حتی از نظر استاندارد های فنلاند نیز دور از دست به نظر می رسد. احتمال زیادی وجود دارد که به هنگام چادر زدن در آن انسان با ولورین ها دیدار کنید.

کایاک سواری در آب راه های جدیدترین پارک ملی فنلاند

این منطقه یکی از منطقه ها شکار قدیمی مردم سامی است. این مردم از زمانی حدود 8000 سال پیش از میلاد مسیح در این منطقه ساکن بوده اند. راه های آبی به این مردم اجازه می داده اند تا از درون هوسا تا اقیانوس قطب شمال و از خلیج باتنیا تا دریای سفید سفر نمایند. سفر از راه آبی ساده ترین راه برای گردش در منطقه است، حتی در قرن بیست و یکم.

آب های ناب و دست نخورده جدیدترین پارک جنگلی فنلاند

به جز کوهستان های منطقه ها مرزی کشور با نروژ، دیگر منطقه ها فنلاند زمین های صافی هستند. خیلی صاف. اما پارک ملی هوسا از این قاعده سرپیچی می نماید، مانند صخره های جولما- الکی که ستونی 50 متری بالای آب های تازه دره می سازند. آب چنان گوارا و سرد است که نیازی نیست با خودتان آب آشامیدنی ببرید.

گوزن های شمالی که در جدیدترین پارک جنگلی فنلاند پرسه می زنند

برخورد با بومی ها یک اتفاق احتمال دارد اما تنها نکته این است که این بومی ها، چهار پا و دو شاخ دارند. تا به امروز مردم سامی کوشش نموده اند که گوزن های شمالی را از منطقه ها هوسا تا شمال به سمت لاپلند پرورش دهند. در اواخر بهار گوزن ها از حصار ها آزاد می شوند تا آزادانه در دشت های فنلاند پرسه بزنند.

خورشید نیمه شب درختان کاج حیات وحش هوسا را روشن می نماید

جنگل های کاج بر کرانه ساحلی دریاچه پارک ملی هوسا حکمرانی می نمایند، این جنگل ها به علت دوردستی منطقه از نابودی در امان بوده اند. در ماه ژوئن و جولای، خورشید نیمه شب دامنش را بر پهنای افق پهن می نماید، گویا درختان را آتش زده است. بهتر است زیبایی این پدیده طبیعی را از روی خود دریاچه مشاهده کنید.

در جدیدترین پارک ملی فنلاند کلبه های چوبی برای استفاده رایگان اند

پارک ملی هوسا پناهگاه هایی رایگان دارد که در همه منطقه وجود دارند. این کلبه ها را دانشجویان همین منطقه ساخته اند و درونشان جای خواب، شومینه برای آتش و قفسه هیزم وجود دارد. این کلبه ها برای تجربه حس خانه ای گرم و دنج بعد از گذراندن روزی پرماجرا با گردش در پارک ساخته شده اند.

با جمعیت انسانی اندک، حیات وحش هوسا شکوفا شده است!

هوسا یکی از کم جمعیت ترین منطقه ها اروپا است و این باعث شده است حیات وحش به این قلمرو حکمرانی کند. گونه های بیشمار درختان، بوته ها و گیاهان، هزاران گونه ماهی، صد ها نوع پرنده و جانور و معروف تر از همه، حیوانات درنده برجسته ای در این منطقه زندگی می نمایند.

در پارک ملی هوسا خرس های قهوه ای معمولا در دیدرس اند!

خرس های قهوه ای اروپایی، ولورین ها و گرگ های اوراسیایی، هوسا را خانه خود می دانند. زیست بوم این منطقه خود را به طور بی نقصی وقف رشد و بالندگی این گونه ها نموده است، از دریاچه های با آب تازه گرفته تا خزه زار ها و باتلاق ها و از جنگل های کاج شمالی تا جنگل های انبوه راش و بلوط در این منطقه کنار هم گرد آمده اند.

این منطقه بیشترین تعداد خرس قهوه ای اروپایی را در هر کیلومتر در کل قاره دارد، حقیقتی که در حال روشن کردن شعله ای برای انفجار اکوتوریسم در این منطقه است.

خرس های قهوه ای اروپایی به شدت حیواناتی اجتماعی هستند، به خصوص توله هایشان. آن ها در حالی که مادرانشان در حال یافتن منابع غذایی هستند ساعت ها با شادی جست و خیز می نمایند. مشتاقان حیات وحش و عکاسی حالا می توانند با مزاحمت بسیار کمی برای محیط زیست، از یک مخفیگاه راحت این چشم انداز را از نزدیک ببینند.

برای افراد به شدت سخت گیر مخفیگاه های بسیار راحت یک نفره نیز در سراسر منطقه وجود دارند. هنگام بعد از ظهر به درون جنگل ها بروید و هنگام غروب از همه طرف با حیوانات محاصره می شوید. این احتمالا برترین پیکنیک با خرس های تدی است که در تمام عمرتان می توانستید بروید.

منبع: همگردی

به "شانه به شانه با خرس ها در جدیدترین پارک ملی فنلاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانه به شانه با خرس ها در جدیدترین پارک ملی فنلاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید