ثبت جهانی دره خرم آباد در جذب گردشگران خارجی تاثیر دارد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، ثبت جهانی دره خرم آباد در جذب گردشگران خارجی تاثیر دارد.

ثبت جهانی دره خرم آباد در جذب گردشگران خارجی تاثیر دارد

احمدرضا دالوند با اشاره به اجرای طرح پهنه بندی در لرستان، اظهار کرد: اولین استانی هستیم که به این موضوع پرداخته و خیلی مورد استقبال نهاده شد.

وی ادامه داد: ما اولویت بندی های مسیرهای گردشگری را به حهت راهنمایی بهتر گردشگران انجام دادیم.

دالوند اضافه نمود: پرونده اولیه ثبت جهانی دره خرم آباد 25 شهریور به یونسکو ارسال شده که اگر بتوانیم آن را ثبت کنیم، قطعاً در جذب گردشگران خارج از مرزها موفقیت خوبی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پرونده ثبت جهانی روستای بیشه جهت ارزیابی به سازمان جهانی جهانگردی ارسال شده و در حال ارزیابی است و جزء موضوعات زیرساختی در حوزه گردشگری است.

وی بیان نمود: کاوشهای شهری در خرم آباد آغاز شده که شامل شهر شاپورخواست است و این یک ماکت شهری بوده و می تواند به ظرفیت منطقه ها گردشگری شهر خرم آباد یاری کند.

دالوند بعلاوه توضیح داد: هتل صخره ای خرم آباد بنا بود سال 1376 به بهره برداری برسد و نزدیک 30 سال است که به خاطر اختلافات سرمایه گذار و شهرداری عقب افتاد.

وی اظهار کرد: تقریباً چندین ماه جلسات متعددی برگزار نموده ایم و الان مشکل این هتل با شهرداری کامل حل و مجوز صادر شده و الان سرمایه گذار هیچ مانعی برای ادامه کار ندارد.

منبع: همگردی

به "ثبت جهانی دره خرم آباد در جذب گردشگران خارجی تاثیر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی دره خرم آباد در جذب گردشگران خارجی تاثیر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید