ذوالفقاری: مراسم اربعین بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: سال جاری حدود 2 میلیون گذرنامه و برگ تردد از سوی نیروی انتظامی صادر شده که دوبرابر سال گذشته است و همچنین 122 میلیون وعده غذایی از سوی موکب داران به عزاداران ارائه شده است و 24 میلیون شب اسکان را هم در این مراسم داشته ایم که دوبرابر میزان سال گذشته است.

ذوالفقاری: مراسم اربعین بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، حسین ذوالفقاری صبح امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در جلسه ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار گردید، با بیان اینکه سال جاری مراسم با حضور بیش از 3 و نیم میلیون زائر انجام شد، اظهار کرد: امروز خاتمه مراسم را اعلام می کنیم و موکب دارانی که می خواهند تا خاتمه ماه صفر به خدمات دهی ادامه دهند این امکان برای شان وجود دارد و از آنان تشکر می کنیم.

وی اضافه کرد: مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران هستند و آنان بهترین کوشش ها را برای خدمات رسانی انجام دادند. همچنین از مسیرها به خوبی حفاظت کردند و هیچگونه مشکل امنیتی چه در داخل مرزها و چه در مرزهای عراق نداشتیم که اتفاق خوبی است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سال جاری حدود 2 میلیون گذرنامه و برگ تردد از سوی نیروی انتظامی صادر شده که دوبرابر سال گذشته است، اضافه کرد: همچنین 122 میلیون وعده غذایی از سوی موکب داران به عزاداران ارائه شده است. باید به این نکته هم اشاره گردد که 24 میلیون شب اسکان را هم در این مراسم داشته ایم که دوبرابر سال گذشته است.

ذوالفقاری با بیان اینکه ارزیابی دقیق و معین آسیب های مراسم سال جاری یکی از موضوعاتی است که تا ده روز آینده توسط مسئولان کمیته های مربوطه انجام می گردد، تاکید نمود: ما اگر لازم باشد باید در وظایف کمیته ها و دستورالعمل های شان هم تجدید نظر کنیم. البته در زمینه اینترنت هم باید به این موضوع اشاره گردد که در عراق نارسایی هایی در این زمینه وجود داشت که باید برای برطرف آن کوشش کنیم تا بتوانیم از سامانه های مربوط به اربعین برای انتقال پیغام به زائران استفاده کنیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: ما باید هم برای زیارت اربعین فرهنگ سازی کنیم تا ضرورت اسکان کوتاه مدت عزاداران در کربلا را اعلام کنیم و بگوییم که این موضوع به کاهش فشار میزبانی کشور عراق یاری می نماید.

وی در خاتمه تاکید نمود: ما همچنین باید به ستادهای استانی خودمان برای مراسم اربعین بیش از پیش هویت ببخشیم و کاری کنیم که بهتر از گذشته فعالیت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ذوالفقاری: مراسم اربعین بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: مراسم اربعین بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید