تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد.

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در سال 2017 روزهای 31 تیر و اول مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار گردید و در خاتمه تیم ایران توسط سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان 42 و 69 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با 79 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

رده بندی تیمی: 1- ایران 79 امتیاز 2- هند 72 امتیاز 3- قزاقستان 72 امتیاز 4- ژاپن 63 امتیاز 5- ازبکستان 58 امتیاز 6- قرقیزستان 58 امتیاز

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به توضیح زیر است:

در وزن 46 کیلوگرم سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه 5 بر 3 از سد حریف هندی گذشت و به ملاقات خاتمهی رسید. جعفریان در این ملاقات در مصاف با کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و قهرمان شد. (1- ایران 2- قزاقستان 3- هند و ژاپن)

در وزن 54 کیلوگرم مهدی عشقی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت وی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 5 برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. عشقی در ملاقات نهایی مقابل کشتی گیر هندی با نتیجه 4 بر 2 به رجحان رسید و صاحب مدال طلا شد. (1- ایران 2- هند 3- ژاپن و قزاقستان)

در وزن 63 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 4 بر 2 نماینده قزاقستان را شکست داد اما در ملاقات دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، مقصودی از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد. (1- ازبکستان 2- مغولستان 3- هند و ژاپن)

در وزن 69 کیلوگرم سید مبین حسینی در مبارزه نخست مقابل کشتی گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل کشتی گیر پاکستانی با نتیجه 6 بر 7 مغلوب شد اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در ملاقات فینال، مبین حسینی در گروه شانس مجدد با نتیجه 11 بر 2 کشتی گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به ملاقات رده بندی راه یافت. حسینی در این ملاقات با نتیجه 6 بر 6 حریف مغولی خود را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. (1- قزاقستان 2- پاکستان 3- هند و ایران)

در وزن 76 کیلوگرم میثم زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر از سد کشتی گیر ازبکستانی گذشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به ملاقات فینال راه یافت. زارع در این ملاقات مقابل نماینده کشور هند با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. (1- هند 2- ایران 3- ژاپن و قرقیزستان)

در وزن 85 کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد. فروتن در ملاقات خاتمهی مقابل کشتی گیر ازبکستانی با نتیجه 10 بر 8 به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در وزن 100 کیلوگرم سید مهدی هاشمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر ژاپنی را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 12 بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این ملاقات با نتیجه حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این مسابقات نیز به توضیح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم مهدی ویسی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان با نتیجه 6 بر 2 مغلوب شد و راهی ملاقات رده بندی شد. وی در این ملاقات نماینده کشور قزاقستان را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد. (1- ازبکستان 2- ژاپن 3- ایران و قرقیزستان)

در وزن 50 کیلوگرم محمد ابراهیمی در کشتی مقابل نماینده کشور هند با نتیجه 4 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر هندی در دورهای بعد، ابراهیمی از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد. (1- کره جنوبی 2- قزاقستان 3- ازبکستان و مغولستان)

در وزن 58 کیلوگرم که مرتضی پورمرتضوی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر یمنی را مغلوب کرد وی در دور بعد نماینده کشور قزاقستان را با نتیجه 2 بر 2 شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 6 بر صفر کشتی گیر قرقیزستانی را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. وی در این ملاقات در مقابل حریف هندی با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. (1- هند 2- ایران 3- ژاپن و قزاقستان)

منبع: تسنیم

به "تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید