باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند

به گزارش وبلاگ کوجی هامی به نقل از اسپیس، شب گذشته دو فضانورد ناسا طی یک راهپیمایی فضایی سعی کردند باتری های خارج از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) را جایگزین کنند.

باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند

در مجموع 5 راهپیمایی برای ارتقای سیستم برق این آزمایشگاه فضایی در نظر گرفته شده و این نخستین راهپیمایی فضایی در این زمینه است. طی این عملیات کریستینا کوخ و اندرو موران به مدت 7 ساعت و یک دقیقه در فضا فعالیت کردند.

ایستگاه فضایی بین المللی دارای 8 آرایه خورشیدی بزرگ است. این آرایه ها برق مورد نیاز ایستگاه را با جمع آوری انرژی خورشیدی و شارژ یک مخزن متشکل از چهار باتری تامین می کنند. این باتری ها در انتهای آرایه ها قرار گرفته اند.

کوخ و مورگان دو باتری قدیمی نیکل- هیدروژنی را با باتری های جدید لیتیوم یونی جایگزین کردند. این باتری های جدید همراه کپسول ژاپنی HTV-8 در 28 سپتامبر به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شدند. باتری های لیتیوم یونی جدید قدرتمندتر هستند و می توانند به اندازه دو باتری نیکل- هیدروژنی شارژ ذخیره کنند.

هر باتری تقریبا به اندازه نصف یک یخچال و در ابعاد 101 در 94 سانتیمتر با ارتفاع 48 سانتیمتر است. وزن باتری های قدیمی 165 کیلوگرم بوده است اما باتری های جایگزین جدید 194 کیلوگرم هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید