النهضه مجلس را فتح کرد

به گزارش وبلاگ کوجی هامی، ایسنا نوشت: نتایج اولیه غیررسمی انتخابات پارلمانی تونس که از سوی مراکز نظرسنجی اجرا شده اشاره دارد به اینکه جنبش اسلام گرای النهضه در تونس با 17.5 درصد آرا در رتبه نخست قرار گرفته است و بعد از آن رقیب اصلی اش حزب قلب تونس با 15.6 درصد آرا در مرتبه دوم قرار گرفته است. این در حالی است که هیئت عالی انتخابات این کشور میزان مشارکت رای دهندگان را 41.3 درصد بیان کرد.

النهضه مجلس را فتح کرد

به گزارش شبکه المیادین، هیئت عالی مستقل انتخابات تونس اعلام نمود، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی تونس روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

نبیل بفون، رئیس هیئت عالی انتخابات تونس شب گذشته اعلام نمود، میزان مشارکت در انتخابات در داخل به 41.31 درصد و در خارج به 16.4 درصد رسید.

رئیس هیئت انتخابات تونس اضافه کرد، نتایج انتخابات 9 اکتبر کنونی اعلام خواهد شد.

وی گفت، روند شمارش در صورتیکه قبل از تاریخ مذکور تمام گردد نتایج آن فورا اعلام خواهد شد.

نبیل بفون اضافه کرد: عملیات انتخابات به شکل طبیعی در تمام دفاتر جمهوری انجام گرفت.

وی اشاره نمود، شمارش آرا در بخش اعظم حوزه های رای گیری تمام شده است.

این در حالی است که براساس نتایج اولیه غیررسمی که از سوی مراکز نظرسنجی انجام گرفته جنبش النهضه با 17.5 درصد آرا در رتبه نخست و بعد از آن حزب قلب تونس با 15.6 درصد آرا در رتبه دوم و حزب الدستوری الحر با 6.8 درصد آرا در رتبه سوم، ائتلاف الکرامه با 6.4 درصد آرا در رتبه چهارم، جریان الکرامه با 5.1 درصد آرا در رتبه پنجم، حزب جنبش الشعب (مردم) با 4.9 در رتبه ششم، جنبش تحیا تونس با 4.7 در رتبه هفتم ندای تونس تنها با 2 درصد آرا در رتبه آخر قرار گرفته اند.

براساس برآوردهای اولیه توزیع کرسی های پارلمانی از مجموع 217 کرسی به شکل زیر خواهد بود:

النهضه 40 کرسی، قلب تونس 33 کرسی، ائتلاف الکرامه 18 کرسی، تحیا تونس 13 کرسی، حزب الدستوری الحر 14 کرسی و ندای تونس یک کرسی به دست آورده اند.

این درحالی است که حزب قلب تونس اعلام نموده در انتخابات پارلمانی در صدر قرار گرفته در مقابل آن سخنگوی جنبش النهضه گفته است، نتایج اولیه انتخابات اشاره دارد به اینکه النهضه در صندلی اول ایستاده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "النهضه مجلس را فتح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "النهضه مجلس را فتح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید